لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

رضا شهابی، کارگر زندانی، به دلیل وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان منتقل شد


رضا شهابی، فعال کارگری و از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران (آرشیو)
رضا شهابی، فعال کارگری و از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران (آرشیو)

رضا شهابی، کارگر زندانی و عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، روز شنبه ۱۹ خرداد به دلیل درد شدید، بی‌حسی و بی‌حرکتی انگشتان پای راست به بیمارستان امام خمینی اعزام شد.

پزشک متخصص پس از معاینه، احتمال شدید تنگی کانال نخاع و بیرون‌زدگی دیسک را مطرح کرده و دستور انجام ام‌آر‌آی و استراحت مطلق را صادر کرد.

شهابی پیش از این نیز از درد شدید گردن، دست چپ و کمر رنج می‌برد و درخواست اعزام به پزشک قانونی را کرده بود.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با ابراز نگرانی از وضعیت جسمانی این فعال کارگری، خواستار آزادی فوری وی شده است.

رضا شهابی اوایل خرداد ماه به همراه داود رضوی، از دیگر اعضای زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، در نامه‌ای سرگشاده به نمایندگان تشکل‌های کارگری جهان در صد و دوازدهمین نشست سازمان جهانی کار، از بی‌توجهی این سازمان به نقض حقوق کارگران در ایران انتقاد کرده بودند.

این دو فعال کارگری با اشاره به عدم اقدام مؤثر سازمان جهانی کار در قبال شکایت ۱۹ سال پیش سندیکای کارگران شرکت واحد، این سازمان را به بی‌تفاوتی در مقابل سرکوب تشکل‌های مستقل کارگری و افزایش کودکان کار در ایران متهم کردند.

رضا شهابی و داود رضوی، که در سال ۱۴۰۱ بازداشت و به اتهام‌های امنیتی محکوم به زندان شده‌اند، از سازمان جهانی کار به دلیل ادامه دعوت از «نمایندگان جعلی حکومت تحت‌عنوان نمایندگان کارگران ایران» به اجلاس سالیانه و عضویت آنها در هیئت مدیره و کمیته‌های کارگری انتقاد کرده بودند.

XS
SM
MD
LG