لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

"حمله با چاقو" و برهم خوردن سخنرانی یک اصلاح‌طلب دیگر


عکس منتسب به تجمع مخالفان سخنرانی آذر منصوری در رسانه‌های محلی
عکس منتسب به تجمع مخالفان سخنرانی آذر منصوری در رسانه‌های محلی

رسانه‌های ایران از حمله به سخنرانی آذر منصوری، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی خبر داده‌اند و گفته می‌شود که یکی از مهاجمان زن بوده و با چاقو قصد حمله به خانم منصوری را داشته است.

به گزارش روزنامه شرق سخنرانی عضو سابق جبهه مشارکت و عضو حزب تازه تاسیس اتحاد ملت در دانشگاه آزاد ياسوج با وجودی که مجوزهای لازم را کسب کرده بود به دلیل حمله "دلواپسان" لغو شد.

بنا بر این گزارش، دانشجویان با تشکیل حلقه‌ای در اطراف خانم منصوری از آسیب دیدن او جلوگیری کردند، اما دو نفر از آنها با چاقو مضروب شده و یکی از دانشجویان هم به علت شکستگی دنده در بیمارستان بستری شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج هم به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفته است "خانم منصوری شانس آورد به مشکل حادی برخورد نکرد".

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس، گروه‌های مختلف اصلاح‌طلبان فعالیت‌های انتخاباتی خود را آغاز کرده‌اند، اما در دو هفته گذشته سخنرانی سه فعال سیاسی اصلاح‌طلب با مشکل مواجه شده است.

ابتدا به سخنرانی عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت محمد خاتمی، در قرچک ورامین حمله شد و یک روز پس از آن سخنرانی مصطفی کواکبیان، نماینده سابق مجلس، در شهر اندیمشک لغو شد.

پس از حمله به موسوی لاری، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور ایران بر هم خوردن این تجمع قانونی را "نقض حقوق شهروندی و مغایر با فضای آرام و همراه با همدلی و همبستگی ملی برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و حماسی" دانست و خواستار شناسایی متخلفین شد.

تاکنون از نتیجه پیگیری حادثه قرچک خبری منتشر نشده است.

XS
SM
MD
LG