لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۷

فرماندار قرچک: نقوی حسینی به دستگاه قضایی معرفی می شود


فرماندار قرچک ورامین اعلام کرد که حسین نقوی حسینی، نماینده مجلس شورای اسلامی به دلیل نقشی که در تجمع غیرقانونی و بر هم زدن همایش اصلاح‌طلبان داشت، به دستگاه قضایی معرفی می‌شود.

همزمان با اعلام پیگیری تجمع غیرقانونی و حمله به همایش اصلاح طلبان از سوی وزارت کشور و استانداری تهران، فرماندار قرچک ورامین به نقش حسین نقوی حسینی، نماینده ورامین در مجلس اشاره کرد و گفت که او هم به دلیل نقشی که در حادثه قرچک داشته است، در گزارش این فرمانداری به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد.

مسعود مرسل‌پور در گفت و گو با سایت امید ایرانیان، وابسته به اصلاح طلبان، درباره نقش این نماینده عضو جبهه پایداری در تجمع اخیر گفت: "آقای نقوی حسینی تحویل دستگاه قضایی می‌شود و ما این مسئله را گزارش می‌کنیم. چراکه ما دنبال این هستیم که متخلفان را شناسایی و با آنها برخورد کنیم."

او با بیان اینکه تجمع ۵۰ نفر نشان دهنده این است که اتفاق بزرگی هم نبوده است اضافه کرد: "ما از کسی که خود را نماینده می‌داند، توقع چنین رفتارهایی نداریم. یک نماینده مجلس چه گونه می‌تواند در حالی که خودش در دستگاه مقننه است و قانون وضع می‌کند، کار غیر قانونی کند؟"

عصر پنجشنبه ۲۸ آبان به محل سخنرانی عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت محمد خاتمی، در قرچک ورامین حمله شد و عده‌ای نیز با تجمع در مقابل محل برگزاری نشست تجمع کردند.

بنا بر گزارش رسانه‌های ایران امام جمعه شهرستان قرچک و نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی نیز در محل تجمع حضور داشتند.

حسین نقوی ‌حسینی نماینده ورامین به خبرگزاری تسنیم گفت که"مخالفت مردم قرچک به خاطر برگزاری نشست یا همایش نبوده، بلکه به باز شدن پای محکومین و بازداشت‌شدگان فتنه ۸۸ به شهر قرچک بوده است."

موسوی لاری نایب رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است. او در سخنرانی خود در قرچک ورامین با انتقاد از رفتار خلاف منطق برخی گروه‌های سیاسی ایران گفت "راهی را نرویم که چهره جمهوری اسلامی را همچون داعش جلوه دهیم."

در پی حمله به همایش اصلاح طلبان، وزیر کشور ایران با فرستادن نامه‌ای به استانداری تهران خواستار برخورد با حمله کنندگان به این همایش شد.

حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور نیز در این باره گفت: "در پی این اتفاق وزیر کشور به استاندار مربوطه دستور داد عوامل، آمران، معاونان، مباشران و مشاوران اتفاقی که در قرچک رخ داد٬ هرچه زودتر شناسایی و معرفی شوند."

به گفته او استانداری در حال پیگیری این ماجراست و پیش داوری درباره آن زود است.

همایش اصلاح طلبان در قرچک ورامین یکی از نخستین نشست‌هایی بود که به منظور آماده‌سازی برای ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد. این انتخابات قرار است به همراه انتخابات مجلس خبرگان اسفند ماه امسال برگزار شود.

XS
SM
MD
LG