لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۳

دستور وزیر کشور برای پیگیری حمله به موسوی لاری


Rahmani Fazli, Iran's minister رحمانی فضلی وزیر کشور ایران
Rahmani Fazli, Iran's minister رحمانی فضلی وزیر کشور ایران

وزیر کشور ایران با ارسال نامه‌ای به استاندار تهران خواستار پیگیری حادثه حمله اخیر به نشست اصلاح‌طلبان در قرچک ورامین شد.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در این نامه بر هم خوردن این تجمع قانونی را "نقض حقوق شهروندی و مغایر با فضای آرام و همراه با همدلی و همبستگی ملی برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و حماسی" دانسته و خواستار شناسایی متخلفین شده است.

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور نیز به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفت که "با هر کسی که بخواهد خلاف قانون عمل کند، حتما برخورد می‌شود".

عصر پنجشنبه به محل سخنرانی عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت محمد خاتمی، در قرچک ورامین حمله شد و عده‌ای نیز با تجمع در مقابل محل برگزاری نشست تجمع کردند.

بنا بر گزارش رسانه‌های ایران امام جمعه شهرستان قرچک و نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی نیز در محل تجمع حضور داشتند.

حسین نقوی ‌حسینی نماینده ورامین به خبرگزاری تسنیم توضیح داد که "مخالفت مردم قرچک به خاطر برگزاری نشست یا همایش نبوده، بلکه به باز شدن پای محکومین و بازداشت‌شدگان فتنه ۸۸ به شهر قرچک بوده، حرف معترضین هیچ‌گاه برگزاری همایش نبوده است."

به گفته این نماینده اصولگرای مجلس، "فتنه خط قرمز نظام است و مردم ولایت‌مدار قرچک هم اجازه نخواهند داد که عده‌ای به دنبال تطهیر و بزک کردن چهره فتنه‌گران و محکومان فتنه باشند."

موسوی لاری نائب رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است و در سخنرانی خود در قرچک ورامین با انتقاد از رفتار خلاف منطق برخی گروه‌های سیاسی ایران گفت "راهی را نرویم که چهره جمهوری اسلامی را همچون داعش جلوه دهیم."

XS
SM
MD
LG