لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۱

انتقاد نماینده محافظه کار مجلس از وزیر کشور برای صدور مجوز نشست اصلاح طلبان در ورامین


در حالی که وزیر کشور از برخورد با مهاجمان به نشست اصلاح طلبان در قرچک ورامین خبر داده است، حسین نقوی حسینی نماینده ورامین اعلام کرد که می‌تواند وزیر کشور را به خاطر اعطای مجوز به آن نشست به اسیتضاح بکشاند.

نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی که به دلیل حضور در تجمع علیه نشست اصلاح طلبان در قرچک مورد انتقاد قرار گرفته است، به روزنامه اعتماد گفت که به نظر او نشست اصلاح طلبان مجوز نداشته است اما اگر داشته او می‌تواند وزیر کشور را به دلیل اعطای مجوز به "فتنه گران" به استیضاح بکشاند.

محافظه‌کاران و منصوبان رهبر جمهوری اسلامی، معترضان سال ۸۸ را فتنه گر می‌خوانند.

در پی تجمع گروهی در اعتراض به برگزاری نشست اصلاح طلبان با حضور عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت خاتمی، وزارت کشور به استانداری تهران دستور داد که موضوع تجمع و بر هم زدن این نشست را پیگیری کند. فرماندار قرچک ورامین نیز گفت که حسین نقوی حسینی، نماینده ورامین که در این تجمع حضور داشت مانند دیگر شرکت کنندگان در تجمع به دستگاه قضایی معرفی می‌شود.

وزیر کشور ایران شنبه شب در یک برنامه تلویزیونی درباره حادثه فوق گفت: "وزارت کشور اجازه نمی‌دهد، مراسمی غیرقانونی برای بر هم زدن مراسمی دیگر رخ دهد."

رحمانی فضلی بدون اشاره به نقوی حسینی گفت: "زمانی عده‌ای خودجوش و با هیجان وارد می‌شوند که در جای خود باید بررسی شود اما یک زمان یک مقام مسئول باعث برهم خوردن مراسم می‌شود‌."

با این حال نقوی حسینی که تجمع علیه نشست اصلاح طلبان را کاملا خودجوش عنوان کرد، گفت که آن نشست مجوز نداشته است اما در ادامه با بیان اینکه از مجوزدار بودن نشست خبر نداشته است، اضافه کرد: "وزیر کشوری که به فتنه گران مجوز داده است خودش فتنه گر است."

نماینده ورامین در ادامه به خبرنگاران گفت که اگر وزیر کشور دستور برخورد قضایی داده او هم در مقابل، هفته آینده در قدم اول سوال از وزیر کشور را مطرح می‌کند.

حمله به نشست‌ها و تلاش برای لغو برنامه‌های اصلاح طلبان با نزدیک شدن به فصل انتخابات مجلس شورای اسلامی نگرانی‌هایی را بوجود آورده است. یک روز پس از تجمع در اعتراض به نشست اصلاح طلبان، نشست دیگری که قرار بود از سوی حزب مردمسالاری برگزار شود، لغو شد.

XS
SM
MD
LG