لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۶

حمله به سخنرانی وزیر کشور پیشین؛ موسوی لاری: جمهوری اسلامی را داعش جلوه ندهید


خبرگزاری ایلنا گزارش داده که عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت خاتمی که برای سخنرانی به قرچک ورامین رفته بود مورد "تعرض" و حمله عده‌ای قرار گرفته است.

موسوی لاری که به عنوان نائب رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان انتخاب شده عصر پنج‌شنبه به شهر ورامین در استان تهران رفته بود. برگزاری سخنرانی او از پیش با اعتراض گروهی که خود را "امت حزب‌الله" می‌نامیدند مواجه شد که مردم ورامین و قرچک را به برگزاری تجمع اعتراضی دعوت می‌کردند.

خبرگزاری مهر نیز با تایید بروز تنش در مراسم برپاشده از سوی اطلاح‌طلبان، تجمع برگزار شده را "خودجوش" معرفی کرد و دلیل آن را حضور "برخی فتنه گران و عناصر فعال در فتنه سال ۸۸" دانست.

بنا بر این گزارش، تجمع و تنش حاصل از آن باعث بسته شدن خیابان‌های قرچک شده است.

حجت‌الله اسماعیلی امام‌جمعه شهرستان قرچک نیز به مهر گفته است: "این برای نخستین بار است که طی پنج سال گذشته، چنین برنامه‌ای در شهر قرچک پیش‌بینی‌شده است اما با تمهیداتی که اندیشیده شده، اجازه ورود به عناصر و عوامل فتنه به قرچک داده نمی‌شود."

به گزارش ایلنا، آقای موسوی لاری در سخنرانی خود عنوان کرده که " تفکری که بگوید فقط باید از من پیروی کنی، تفکری داعشی است."

او با انتقاد از رفتار خلاف منطق برخی سیاسیون ایران اضافه کرده "راهی را نرویم که چهره جمهوری اسلامی را همچون داعش جلوه دهیم."

XS
SM
MD
LG