لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۹

کارگران اسلامشهر و زنجان در اعتراض به دریافت نکردن حقوق تجمع کردند


در پی اعتصاب کارگران شرکت تراورس راه آهن دامغان، کارگران راه آهن اسلامشهر و زنجان نیز به دلیل دریافت نکردن چند ماه حقوق و مزایا تجمع کردند.

بر اساس گزارش وبسایت های خبری و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، کارگران راه آهن اسلامشهر به دلیل دریافت نکردن چهار ماه حقوق اعتصاب کرده اند.

همزمان، گزارش‌هایی نیز از تجمع کارگران راه‌آهن زنجان در برابر استانداری زنجان منتشر شده است. این کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و ۱۵ ماه بیمه خود تجمع کردند.

پیشتر نیز گزارش شده بود که کارگران راه آهن شمال شرق دامغان (شرکت تراورس) که هنوز چند ماه حقوق معوقه و هفت ماه بیمه خود را دریافت نکرده‌اند، نیز اعتصاب کرده اند.

این چندمین اعتراض و اعتصاب کارگران حوزه راه آهن شمال شرق دامغان (شرکت تراورس) است . آنها اسفند ماه سال ۹۶ نیز در اعتراض به عدم دریافت چند ماه حقوق و حق بیمه مقابل فرمانداری و دفترامام جمعه دامغان تجمع کرده بودند.

​طی ماههای اخیر تقریبا هر روز یک یا چند تجمع اعتراضی توسط کارگران صورت گرفته است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که در یکسال گذشته حدود شش هزار تجمع کارگری برگزار شده که بیشتر در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق، اخراج گروهی، بلاتکلیفی پس از واگذاری کارخانه‌ها به بخش خصوصی و پایین بودن دستمزدها صورت گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG