لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۴

کارگران فولاد اهواز بار دیگر دست به تجمع اعتراضی زدند


یکی از تجمع های کارگران فولاد اهواز
یکی از تجمع های کارگران فولاد اهواز

صدها نفر از کارگران گروه ملی فولاد اهواز در واپسین روزهای سال به تجمع‌های اعتراضی خود ادامه دادند.

گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های مجازی حاکی از آن است که کارگران روز یکشنبه ۲۷ اسفند بار دیگر مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده و خواستار دریافت حقوق معوق و تعیین تکلیف خود شدند.

در پی این تجمع‌ها، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، وعده داد که حقوق دی، بهمن به همراه عیدی کارگران گروه ملی فولاد طی دو روز آینده پرداخت شود.

تصاویر و گزارش‌های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نیز از راهپیمایی کارگران این کارخانه در اهواز و تجمع آنان مقابل استانداری خوزستان در روز شنبه حکایت داشت. یکی از کارگران معترض نیز در جریان راهپیمایی شنبه در برخورد با یک خودروی پراید دچار حادثه شد.

​این چندمین بار است که کارگران گروه ملی فولاد اهواز دست به تجمع اعتراضی می زنند. اوایل اسفند ماه نیز صدها کارگران این کارخانه مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند و خواستار پایان دادن به مشکلاتشان شدند.

این کارگران حضور خود در تجمع را به نمایندگی از حدود ۴ هزار کارگر این کارخانه اعلام کردند و گفتند مطالبات آنها سه ماه حقوق عقب افتاده و عیدی و پاداش است.

آنها در مراسم نماز جمعه اهواز تجمع کرده و با در دست گرفتن پلاکاردهایی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده بودند.

کارخانه ملی فولاد اهواز توسط گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا راه اندازی شد، اما در پی اتهام فساد مالی علیه امیرمنصور آریا و برخی شرکایش، اداره این کارخانه با نظارت دستگاه قضایی به بخش خصوصی واگذار شد.

تجمع های صنفی و کارگری در حالی برگزار می شود که در جریان اعتراضات گسترده دی ماه گذشته در شهرهای ایران، بسیاری از معترضان به مشکلات شدید اقتصادی، بیکاری و فساد مالی مرتبط با دستگاه‌های حکومتی اعتراض کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG