لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۷

اعتراض‌های کارگری در ایران؛ کارگران فولاد اهواز دست به تجمع و راهپیمایی زدند


کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای چندمین روز پیاپی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود دست به تجمع و راهپیمایی زدند.

به نوشته خبرگزاری ایلنا، حدود ۵۰۰ تن از کارگران فولاد اهواز روز شنبه پنجم اسفند مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده و خواستار پایان دادن به مشکلاتشان شدند.

این کارگران که حضور خود در تجمع را به نمایندگی از حدود ۴ هزار کارگر این کارخانه اعلام کردند، گفتند که مطالبات آنها سه ماه حقوق عقب افتاده و عیدی و پاداش است.

این کارگران در ادامه اعتراض خود، دست به راهپیمایی زده و شعارهایی در جهت مطالبات صنفی خود سردادند.

این پنجمین روز اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز بود. این کارگران یک روز قبل نیز در مراسم نماز جمعه اهواز تجمع کرده و با بلند کردن پلاکاردهایی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده بودند.

کارخانه ملی فولاد اهواز توسط گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا راه اندازی شد، اما در پی اتهام فساد مالی علیه امیرمنصور آریا و برخی شرکایش، اداره این کارخانه با نظارت دستگاه قضایی به بخش خصوصی واگذار شد.

کارگران فولاد اهواز در نماز جمعه دست به اعتراض زدند
کارگران فولاد اهواز در نماز جمعه دست به اعتراض زدند

کارگران خواستار رفع مشکلات مدیریتی کارخانه شدند تا مشکلات پرداخت‌های آنها حل شود.

از سوی دیگر، تعدادی از کارگران و کارمندان شرکت «آهاب» که در زمینه تعمیر و بازسازی خطوط متروی تهران فعالیت دارد، صبح امروز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

حاضران در تجمع اعلام کردند که به نمایندگی از حدود هزار نفر از کارمندان و کارگران شاغل در شرکت آهاب، این تجمع را برای رسیدگی به مطالبات مزدی محقق نشده خود، برگزار کردند.

تجمع های صنفی و کارگری در حالی برگزار می شود که در جریان اعتراضات گسترده دی ماه گذشته در شهرهای ایران، بسیاری از معترضان به مشکلات شدید اقتصادی، بیکاری و فساد مالی مرتبط با دستگاه‌های حکومتی اعتراض کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG