لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۹

سیامک نمازی در بازداشت اجازه دیدار با وکیل ندارد


علیزاده طباطبایی تایید کرد که در جریان مذاکرات برای آزادی شهروندان ایرانی – آمریکایی، درباره موکل سیامک نمازی هم صحبت شده
علیزاده طباطبایی تایید کرد که در جریان مذاکرات برای آزادی شهروندان ایرانی – آمریکایی، درباره موکل سیامک نمازی هم صحبت شده

وکیل سیامک نمازی می‌گوید که اجازه مطالعه پرونده موکلش به او داده نمی‌شود و با گذشت پنج ماه از بازداشت این شهروند ایرانی–آمریکایی، بازجویی از او همچنان ادامه دارد.

محمود علیزاده طباطبایی، به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که موکلش در بند دو-الف زندان اوین با قرار بازداشت موقت زندانی است و اجازه ملاقات با وکیل و همچنین پدرش به او داده نشده است.

در این مدت تنها مادر سیامک نمازی موفق به ملاقات با او شده و احتمال می‌دهد که اتهام پسرش "همکاری با دول متخاصم" باشد.

آقای علیزاده طباطبایی همچنین تایید کرد که در جریان مذاکرات برای آزادی شهروندان ایرانی–آمریکایی، درباره موکل او هم صحبت شده، اما چون تحقیقات درباره سیامک نمازی به پایان نرسیده، وی آزاد نشده است.

نیویورک تایمز در گزارشی سیامک نمازی را ۴۴ ساله و پسر یک استاندار سابق معرفی کرده که در کشورهای ایران، سومالی، کنیا، مصر و آمریکا رشد کرد. او در رشته روابط بین‌الملل در دانشگاه تافتس و در برنامه ریزی شهری در دانشگاه راتگرز تحصیل کرد.

آقای نمازی در سال ۱۹۹۹ به ایران بازگشت تا به عنوان مشاور برای بازرگانان خارجی کار کند و در سال ۲۰۰۷ به دوبی، در امارات متحده عربی رفت.

XS
SM
MD
LG