لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۲

نامزدی چند چهره اصولگرا برای انتخابات اردیبهشت؛ ضرغامی هم نامزد شد


عزت الله ضرغامی، رئیس پیشین سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، اعلام کرد که نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده خواهد شد.

آقای ضرغامی روز چهارشنبه ۲۵ اسفند در پیامی که در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده نوشته است که دعوت جبهه مردمی نیروهای انقلاب را پذیرفته است و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ حاضر می‌شود.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) تشکلی است که اوایل دیماه امسال توسط گروهی از چهره‌های سیاسی و فرهنگی اصولگرا برای حضور منسجم اصولگرایان در انتخابات پیش رو تشکیل شد.

پس از تشکیل این جبهه و با اعلام اعضای شورای مرکزی در اوایل اسفند ماه، بسیاری از گروه‌‌ها و چهره‌های اصولگرا حمایت خود را از این تشکل اعلام کردند.

آقای ضرغامی در حالی نامزدی خود را به دعوت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اعلام کرد که پیشتر رئیس هیات موسس این جبهه اعلام کرده بود اسامی ۱۰ نامزد این جبهه برای انتخابات ریاست جمهوری فروردین ماه آینده اعلام می‌شود.

البته اخبار تایید نشده در برخی از سایت‌های خبری حاکی از آن است که نام آقای ضرغامی در میان ۱۰ نامزد احتمالی جبهه مردمی نیروهای انقلاب وجود دارد. گفته می‌شود که دیگر افراد حاضر در این فهرست را مهرداد بذرپاش، سعید جلیلی، محمد باقر قالیباف، علی نیکزاد، رستم قاسمی، محمد مهدی زاهدی، علیرضا زاکانی، محسن رضایی و حمید رضا حاجی بابایی تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر، روزنامه آرمان در گزارشی از نبود تمایل در میان اعضای جبهه پایداری برای نامزدی سعید جلیلی در انتخابات آینده خبر داده است. آقای جلیلی که دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی و نماینده آیت الله خامنه‌ای در این شوراست، در انتخابات سال ۹۲ نامزد مورد حمایت جبهه پایداری بود.

انتخابات ریاست جمهوری ایران ۲۹ اردیبهشت ماه آینده برگزار می شود و تا کنون حمید بقایی، معاون رئیس جمهوری در دولت احمدی نژاد و عزت الله ضرغامی، رئیس پیشین صدا و سیما خود را داوطلب نامزدی در آن انتخابات کرده اند.

XS
SM
MD
LG