لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۰

دو ماه تا انتخابات رياست جمهورى: سكوت روحانى؛ «اصلاح طلبان از نامزدی روحانی حمایت می کنند»


محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد اصلاح طلبان به طور قطعی از نامزدی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده حمایت می‌کنند.

آقای عارف روز یکشنبه ۲۲ اسفند پس از جلسه فوق‌العاده شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نشستی خبری گفت که در جلسات اخیر شورا موضوع کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده مطرح شد و سرانجام در آخرین جلسه از میان پیشنهادهای مختلف، حسن روحانی به اتفاق آرای اعضای حاضر به عنوان نامزد نهایی مورد حمایت این شورا انتخاب شد.

او که ریاست فراکسیون امید مجلس، منتسب به اصلاح طلبان را نیز بر عهده دارد، اضافه کرد که آقای روحانی روز دوشنبه با اعضای این فراکسیون دیدار خواهد کرد.

به گفته آقای عارف شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در مورد حمایت از نامزد دیگری در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ به عنوان نامزد پوششی، هنوز به نتیجه نرسیده است.

او در مورد نحوه تبلیغات انتخاباتی نیز گفت که احتمالا در تهران و برخی شهرها ستادهای اصلاح طلبان و آقای روحانی یکی باشد.

اعلام حمایت اصلاح طلبان از نامزدی حسن روحانی در حالی صورت گرفته است که هنوز اصولگرایان بر سر انتخاب نامزد مورد حمایت خود در انتخابات ریاست جمهوری به نتیجه نرسیده‌اند.

در این بین، تنها حمید بقایی، معاون رئیس جمهوری در دولت احمدی نژاد، نامزدی خود را برای انتخابات سال آینده اعلام کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و میان دوره ای مجلس در ۲۹ اردیبهشت ماه آینده برگزار می‌شود. نامزدهای ریاست جمهوری از ۲۲ تا ۲۶ فروردین ماه فرصت ثبت نام دارند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG