لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۱

مدیر سابق فارس: خامنه‌ای به احمدی‌نژاد اجازه شرکت در انتخابات را نداد


مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس و انتشارات سروش مدعی شد که رهبر جمهوری اسلامی ایران، محمود احمدی‌نژاد را از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده "نهی" کرده است.

مهدی فضائلی روز یکشنبه ۲۸ شهریور در یادداشتی برای خبرگزاری فارس نوشت که "به‌ درخواست و پیگیری" محمود احمدی‌نژاد، او موفق شده تا چند هفته پیش ملاقاتی با آیت‌ اﻟله علی خامنه‌ای داشته است.

به گفته آقای فضائلی، جزئیات این دیدار منتشر نشده اما "این مقدار قطعی است که وی با نهی صریح رهبر معظم انقلاب، برای ورود به میدان رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده مواجه شده است."

مدیرعامل سابق خبرگزاری اصولگرای فارس، با تمجید از این اقدام آقای خامنه‌ای، "اعلام نظر صریح رهبری" را " اقدامی پرخیر و برکت و البته توام با اتمام حجت" توصیف کرده است.

این چهره نزدیک به سپاه تلویحا هشدار داده که اگر احمدی‌نژاد و نزدیکانش این "نهی" را نادیده بگیرند به سرنوشت " آن مهندس و شیخ نگون بخت" دچار شده و " پرونده سیاسی خود را برای همیشه ببندند". اما اگر این دستور را بپذیرند " احیانا برای ایفای نقش در مسئولیت ها و عرصه‌های دیگر باقی بمانند".

اشاره مهدی فضائلی به میرحسین موسوی و مهدی کروبی است که پس از اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ از زمستان ۱۳۸۹ تا کنون در حصر خانگی به سر می‌برند.

کروبی و موسوی مدعی تقلب و تخلف در انتخابات به نفع محمود احمدی‌نژاد، کاندیدای اصولگرایان بودند اما آیت‌ اﻟله خامنه‌ای و اصولگرایان به شدت از احمدی‌نژاد حمایت کرده و اعتراض‌های حامیان موسوی و کروبی با خشونت بسیار سرکوب شد.

بعد از سرکوب مخالفان اما احمدی‌نژاد و خامنه‌ای دچار اختلاف شده و طیف‌های گسترده‌ای از اصولگرایان از محمود احمدی‌نژاد فاصله گرفتند.

برای اطلاع از آخرین جزئیات مربوط به احتمال مجدد حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری بخوانید:

آیا احتمال بازگشت احمدی‌نژاد جدی است؟

XS
SM
MD
LG