لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۸

واکنش قاضی پور به انتقادها درباره کتک زدن یک خبرنگار: با شوخی پاسخ دادم که ناخوشایند بود


نادر قاضی پور از چهره های جنجالی مجلس است که پیش از این اظهارات او علیه زنان با انتقاد هایی همراه شده بود.
نادر قاضی پور از چهره های جنجالی مجلس است که پیش از این اظهارات او علیه زنان با انتقاد هایی همراه شده بود.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی درباره کتک زدن خبرنگار روزنامه ایران در مجلس توضیح داد. آقای قاضی پور روز سه‌شنبه نهم شهریور در جلسه علنی مجلس بدون اینکه از این خبرنگار عذرخواهی کند، گفت که به سوال یکی از خبرنگاران با شوخی جواب داد که ناخوشایند بود.

او گفت که برای دیدار مردمی با عجله به سمت دفترش می رفت که با سوالات خبرنگاران مواجه شد. این نماینده مجلس اضافه کرد: "پرسش یکی از خبرنگاران عزیز توام با سماجت بود و سوال بدی را مطرح کردند بنده که می‌خواستم با سرعت به ملاقات مردمی برسم با شوخی عکس‌العمل نشان دادم که ناخوشایند بود. بنده مثل تراکتور از هرچه سر راهم بود رد شدم."

توضیح نماینده ارومیه در حالیست که گزارشها حاکی است این نماینده ضمن توهین به احسان بداغی خبرنگار روزنامه ایران چند مشت به صورت او زده است.

بر اساس این گزارش ها، روز یکشنبه پس از اینکه خبرنگار این روزنامه درباره دلیل تشکیل فراکسیون آذری زبانان سوالی پرسید نماینده ارومیه با عصبانیت به او گفت "شما نمی توانید از ناموس خود دفاع کنید و در جنگ ما از ناموس شما دفاع کردیم." او همچنین اضافه کرد که بنیانگذار شیعه در ایران صفویه و آذری زبانان هستند که خبرنگار ایران یادآور شد صفویه بنیانگذار تصوف هستند نه شیعه. پس از این گفت و گو، نادر قاضی پور چند مشت به صورت خبرنگار روزنامه ایران زد و دست او را پیچاند و به دفتر حراست برد.

با این حال نماینده ارومیه در سخنان خود در صحن علنی مجلس حاضر به عذرخواهی از این خبرنگار نشد و تنها گفت که برای خبرنگاران احترام زیادی قائل است.

در پی کتک زدن خبرنگار روزنامه ایران، حدود ۲۱۵ روزنامه نگار با ارسال نامه ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به حادثه شدند.

XS
SM
MD
LG