لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۶

نمایندگان زن مجلس از نادر قاضی پور نماینده ارومیه شکایت کردند


نادر قاضی پور، نماینده ارومیه که دوباره انتخاب شده، در اظهاراتی جنجالی گفته بود "مجلس جای زنان نیست؛ جای مرد‌ان است".
نادر قاضی پور، نماینده ارومیه که دوباره انتخاب شده، در اظهاراتی جنجالی گفته بود "مجلس جای زنان نیست؛ جای مرد‌ان است".

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه ۱۷ اسفند ماه از شکایت نمایندگان زن مجلس از نادر قاضی پور نماینده ارومیه به دادستان کل کشور خبر داد.

خبرگزاری ایسنا به نقل از فاطمه رهبر نوشت "در پی اظهارات توهین آمیز نماینده مردم ارومیه در مورد جامعه بانوان کشور، اعضای فراکسیون زنان و برخی نمایندگان مجلس شکایتی تنظیم کردند که برای دادستان کل کشور ارسال شد."

به گفته خانم رهبر، سخنان اخیر نادر قاضی‌پور که در یکی از مجامع عمومی درباره جایگاه زنان در مجلس بیان شده است، شامل "الفاظی رکیک، توهین آمیز و خلاف شئون و عرف نمایندگی" است و نمایندگان زن مجلس شکایت و اعتراض خود را به این سخنان اعلام می کنند.

نامه در پایان از دادستان کل کشور خواسته است که به عنوان مدعی‌العموم و به استناد ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی و دیگر قوانین مربوط علیه نماینده ارومیه اقامه دعوی کند.

نادر قاضی پور، نماینده دو دوره ای ارومیه که برای دوره جدید هم انتخاب شده است، در اظهاراتی جنجالی، ضمن شوخی های جنسی، گفته بود که "مجلس جای زنان نیست؛ جای مرد‌ان است".

در این فیلم چند دقیقه ای که به نظر می رسد از سخنرانی آقای قاضی پور در ستاد انتخاباتی اش گرفته شده، وی در اظهاراتی عجیب با تشکر از رای دهندگان به خود گفت، "مملکت را به آسانی به دست نیاورده‌ایم که هر روباه و بچه و کره الاغی را بفرستیم آنجا. مجلس جای کره الاغ نیست."

این نماینده مجلس همچنین با روایت شوخی جنسی با یک نماینده سابق در مجلس، گفت "مجلس جای سوسول بازی نیست. به مجلس مرد بفرستید؛ حداقل کاری هم نکند، آن یکی کار را بتواند بکند."

این سخنان نماینده ارومیه با واکنش های گسترده ای در رسانه های ایران مواجه شد و برخی از نمایندگان خواستار تایید نشدن اعتبارنامه او در دوره جدید مجلس شدند.

XS
SM
MD
LG