لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۸

نماینده مجلس به صورت خبرنگار روزنامه ایران زد و او را به حراست برد


نادر قاضی پور، نماینده اصولگرای مجلس
نادر قاضی پور، نماینده اصولگرای مجلس

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، می گوید نادر قاضی پور، نماینده اصولگرای ارومیه در مجلس شورای اسلامی یک خبرنگار را کتک زد. بر اساس این گزارش، آقای قاضی پور با خبرنگار روزنامه دولتی ایران درگیری فیزیکی پیدا کرد.

خبرنگار پارلمانی ایرنا روز یکشنبه گزارش داد که خبرنگار روزنامه ایران با آقای قاضی پور درباره "فراکسیون مناطق ترک نشین" مشغول گفتگو بود که ناگهان این نماینده عصبانی شد، به صورت خبرنگار ضربه زد، ضبط صورت وی را گرفت و خبرنگار را به سمت حراست مجلس شورای اسلامی برد.

احسان بداغی، خبرنگار روزنامه ایران گفته که نماینده ارومیه در مجموع سه مشت به سر او زد و با او درگیر شد.

او گفته از نماینده ارومیه در مورد تشکیل فراکسیون مناطق آذری نشین که از منظر قومی از آن دفاع می کرد، سوال کرده بود و اینکه آیا این کار موجب شکاف قومی هویتی نمی شود؟ که نادر قاضی پور از او پرسید که در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۴ به چه کسی رای داده است و سپس شروع به تمسخر گرایش های سیاسی او کرد.

نادر قاضی پور پیشتر نیز به خاطر اظهاراتش خبرساز شده بود.

اسفند ماه گذشته، فاطمه رهبر، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از شکایت نمایندگان زن مجلس از نادر قاضی پور به دادستان کل کشور در پی اظهارات توهین آمیز نماینده ارومیه خبر داد.

به گفته فاطمه رهبری، نادر قاضی پور در مورد جامعه بانوان کشور، اعضای فراکسیون زنان و برخی نمایندگان مجلس سخنانی توهین آمیز مطرح کرد.

به گفته خانم رهبر، سخنان نادر قاضی‌پور که در یکی از مجامع عمومی درباره جایگاه زنان در مجلس بیان شده است، شامل "الفاظی رکیک، توهین آمیز و خلاف شئون و عرف نمایندگی" است و نمایندگان زن مجلس شکایت و اعتراض خود را به این سخنان اعلام می کنند.

نادر قاضی پور، در اظهاراتی جنجالی، ضمن شوخی های جنسی، گفته بود که "مجلس جای زنان نیست؛ جای مرد‌ان است."

نامه در پایان از دادستان کل کشور خواسته است که به عنوان مدعی‌العموم و به استناد ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی و دیگر قوانین مربوط علیه نماینده ارومیه اقامه دعوی کند.

XS
SM
MD
LG