لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

گزارش لس‌آنجلس تایمز از "نادرگیت" و عذرخواهی نیم‌بند قاضی‌پور


نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس، در میان هواداران خود گفته بود که "مجلس جای رنان نیست، جای مردان است."
نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس، در میان هواداران خود گفته بود که "مجلس جای رنان نیست، جای مردان است."

اظهارات تند و توهین‌آمیز نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی که واکنش‌های بسیاری را در ایران برانگیخت، در روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز نیز بازتاب داشته است.

این روزنامه در گزارشی از تهران، به بازتاب گسترده اظهارات این نماینده مجلس در میان هواداران خود که گفته بود مجلس جای "کره الاغ" نیست اشاره می‌کند. وی همچنین گفته بود که مجلس جای زنان هم نیست.

گزارشگر لس آنجلس تایمز به عذرخواهی آقای قاضی‌پور پرداخته و می‌نویسد معذرت‌خواهی نصفه و نیمه نماینده ارومیه، پس از آن منتشر شد که ابعاد "نادر گیت" گسترده شد و برخی زنان مجلس هم از وی شکایت کردند.

آقای قاضی‌پور در پیامی گفته بود در شادی پیروزی در انتخابات و در میان هواداران خود جملاتی را "به اشتباه" بر زبان آورده است و از این بابت متاسف است.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، نماینده ارومیه در پیامی در اینستاگرام کسانی را که از او فیلم گرفته و آن را در اینترنت پخش کرده‌اند "جاسوس" خوانده و گفته آنها "می‌خواستند با تخریب قاضی‌پور رأی شما مردم را زیر سوال ببرند".

برخی رسانه ها در ایران همچنین می گویند روزنامه نگاری که از سخنرانی نادر قاضی پور فیلم گرفته بود، در خیابان مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG