لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۲

جلسه محاکمه متهمان حمله به علی مطهری در شیراز پشت درهای بسته


نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات حمله کنندگان به علی مطهری نماینده مجلس، روز سه شنبه ۱۳ مرداد در شیراز و پشت درهای بسته برگزار شد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از یک مقام قضایی نوشت که این جلسه بدون حضور علی مطهری و با حضور وکیل وی، مصطفی ترک همدانی، در ساختمان جدید مجتمع قضایی شهید قدوسی و در شعبه ۱۰۱ کیفری استان فارس برگزار شد.

به نوشته این خبرگزاری، پرونده رسیدگی به اتهامات مهاجمین به خودروی تاکسی حامل علی مطهری ۱۱ متهم دارد که هشت نفر از آنان به صورت مستقیم به این نماینده مجلس شورای اسلامی حمله کردند و سه نفر از متهمان نیز از مسوولان دانشگاه شیراز هستند.

از آنجا که جلسه محاکمه این افراد به طور غیرعلنی برگزار شده است، خبرنگاران در آن حضور نیافته و جزئیات جلسه نیز به رسانه‌ها ارائه نشده است.

مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع مطهری از روند رسیدگی به پرونده اعلام رضایت کرد و به خبرگزاری ایسنا گفت: «از رئیس دادگاه تقاضا کردیم برای شناسایی سایر متهمان اقدامات لازم صورت گیرد.»

به گفته او در این جلسه دادگاه، موضوع حادثه دانشگاه شیراز مورد رسیدگی قرار گرفت و اظهارات سه نفر مرتبط با دانشگاه شنیده شد.

علی مطهری روز دوشنبه ۱۸ اسفند سال ۱۳۹۳ وارد فرودگاه شیراز شد و قرار بود عصر همان روز در سالن حکمت دانشگاه شیراز سخنرانی کند، اما در مسیر حرکت از فرودگاه به دانشگاه شیراز با حمله افرادی سوار بر موتورهای سنگین مواجه شد.

موتورسواران شیشه‌های تاکسی حامل آقای مطهری را شکستند و علیه او شعار سر دادند.

سخنرانی علی مطهری سرانجام لغو شد و او به تهران بازگشت اما این ماجرا ابعاد گسترده‌ای یافت و مورد اعتراض برخی نمایندگان مجلس، چهره‌های سیاسی و مقام‌های دولتی قرار گرفت. علی مطهری به خاطر انتقاد به حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی و همچنین برخی از اظهاراتش در مورد «ولایت فقیه» مورد انتقاد اصولگرایان قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG