لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۸

رئیس و معاون دانشگاه شیراز در میان ۱۱ متهم حمله به علی مطهری


علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی
علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی

یازده متهم در ارتباط با حمله به علی مطهری نماینده مجلس ایران در جریان سفر به شیراز برای ایراد سخنرانی در دانشگاه آن شهر در اواخر زمستان سال گذشته، محاکمه می‌شوند.

به گفته مصطفی ترک همدانی وکیل آقای مطهری، رییس و معاون دانشگاه شیراز و همینطور یک دانشجو، در میان متهمان هستند، که برای آنها کیفرخواست صادر شده و قرار است سیزدهم مرداد ماه در شيراز محاکمه شوند.

علی مطهری، روز ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به آن شهر سفر کرد، اما در فرودگاه با حمله نیروهای «لباس‌شخصی» روبرو شد و به تهران بازگشت.

وی در فروردین ماه ادعا کرد که برخی از حمله‌کنندگان به او وابسته به سپاه پاسداران و شورای تامین استان فارس و زیر مجموعه‌های آنها بودند. به گفته او، استفاده حمله کنندگان از گاز فلفل و موتور سیکلت‌های سنگین در جریان حمله، نشان می‌دهد که از چه نهادی دستور گرفته‌اند.

برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شخصیت‌های سیاسی، از عملکرد استانداری فارس در عدم برخورد با مهاجمان و لغو سخنرانی نماینده مجلس در آن شهر انتقاد کردند.

با این حال استاندار فارس، ضمن دفاع از عملکرد خود، مسئولان دانشگاه شیراز را به دلیل توجه نکردن به مصوبه شورای تأمین و اطلاع ندادن زمان ورود علی مطهری به فرمانداری، مقصر دانست.

رئیس دانشگاه شیراز در واکنش گفته بود توصیه شورای تأمین شیراز مبنی بر برگزار نشدن جلسه سخنرانی آقای مطهری، در هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی رد شده بود.

علی مطهری روز ۲۵ اسفند ماه در نامه‌ای به حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور، مطالب مطرح شده درباره مصوبه «شورای تأمین» شیراز در مخالفت با سخنرانی او را تکذیب کرد.

XS
SM
MD
LG