لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۳

مطهری امام جمعه شیراز را به همدستی در حمله لباس‌شخصی‌ها متهم کرد


علی مطهری
علی مطهری

در پی حمایت تلویحی امام جمعه شیراز از حمله علی مطهری در این شهر، این نماینده مجلس در نامه‌ای سرگشاده، امام جمعه شیراز را متهم ردیف اول در ماجرای حمله به خود خطاب کرد.

علی مطهری با اشاره به سخنرانی امام جمعه شیراز درباره حادثه حمله به خود در روز دوشنبه گذشته، نوشت: «خوشحالم که نقش خود در این حادثه را آشکار نمودید و طبعاً هیئت تحقیق وزارت کشور باید به شما به عنوان متهم بپردازد.»

اسدالله ایمانی امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه، ضمن اشاره به حادثه حمله به علی مطهری گفت که اگر کسی حریم ولایت و خبرگان رهبری را شکست، آیا باید انتظار داشته باشد که دیگران حریم او را نشکنند؟

علی مطهری نیز روز شنبه با استدلال به همین بخش از اظهارات امام جمعه شیراز نوشت که خوشحال است که نقش امام جمعه شیراز در آن حمله روشن شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه نامه خود آورد: «امیدوارم متهم دیگر نیز که موتورهای سنگین و گاز فلفل در اختیار آن فرومایگان قرار داده بود مانند شما اقرار و اعتراف کند گرچه برای همگان شناخته شده است.»

دوشنبه هفته گذشته خودروی حامل علی مطهری که از فرودگاه راهی محل سخنرانی او در دانشگاه شیراز بود، مورد حمله افراد لباس‌شخصی قرار گرفت. این حمله موجب لغو سخنرانی او با عنوان «اسلام و آزادی» در دانشگاه شد. مطهری پس از این حمله گفت که حمله کنندگان سوار بر موتورهای سنگین، با آجر، چماق و گاز فلفل به او و همراهانش حمله کردند.

در همین رابطه، استاندار فارس گفت که هیاتی از سوی شورای امنیت کشور برای بررسی ماجرا به شیراز می آیند.

XS
SM
MD
LG