لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۸

شناسایی ۱۰ نفر از عاملان حمله به علی مطهری در شیراز


تاکسی تخریب شده در حمله به علی مطهری
تاکسی تخریب شده در حمله به علی مطهری

معاون وزیر کشور ایران از شناسایی دست کم ۱۰ نفر از عاملان حمله به علی مطهری در شیراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور ایران و عضو هیئت پیگیری حمله به نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در پایان سفر خود به شیراز با اعلام این خبر گفت «مقرر شد در چارچوب قانون و مقررات هر کس به هر میزانی قصور، تخلف و قانون‌شکنی داشته با هماهنگی دادستان با آن برخورد شود».

وزارت کشور ایران هیات ویژه‌ای برای بررسی و شناسایی عاملان حمله به آقای مطهری تشکیل داده است. گزارش هیات یاد شده قرار است به رئیس شورای امنیت کشور ارائه شود و پس از بررسی در اختیار مقامات قرار گیرد.

پیشتر حسین علی امیری سخنگوی وزارت کشور ایران، نیز گفته بود که در یک فیلم ۲۰ دقیقه‌ای از حادثه حمله به علی مطهری، چهره‌های حمله ‌‌کنندگان تقریباً مشخص است.

مصطفی ترک همدانی وکیل آقای مطهری، روز سه‌شنبه به خبرگزاری ایرنا گفت دادستان شیراز دستور جلب عاملان حمله به این نماینده مجلس را صادر کرده و ما منتظر هستیم تا اقدامات قضایی لازم برای رسیدگی به این پرونده صورت گیرد .

دوشنبه هفته گذشته خودروی حامل علی مطهری که از فرودگاه راهی محل سخنرانی او در دانشگاه شیراز بود، مورد حمله نیروهای لباس شخصی قرار گرفت، که منجر به لغو سخنرانی او شد.

به گفته آقای مطهری، مهاجمان سوار بر موتورهای سنگین، با آجر، چماق و گاز فلفل به او و همراهانش حمله کردند.

وبسایت کلمه پیشتر عاملان این حمله را نیروهای سپاه و بسیج در شیراز عنوان کرده بود.

حمله اخیر به این نماینده مجلس، با واکنش های گسترده ای روبرو شده است. اسدالله ایمانی، امام جمعه شیراز در پی این حمله بدون نام بردن از مطهری گفت «اگر کسی حریم ولایت و خبرگان رهبری را شکست، آیا باید انتظار داشته باشد که دیگران حریم او را نشکنند؟»

این سخنان موجب شد تا علی مطهری امام جمعه شیراز را متهم ردیف اول حمله به خود بنامد.

برخی اظهارات آقای مطهری، از جمله دفاع او از رفع حصر رهبران جنبش سبز، پیش از این با اعتراض گسترده اصولگرایان مواجه شده بود.

در پی این رویدادها، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، در نامه‌ای به وزیران اطلاعات و کشور دستور داد تا موضوع حمله به آقای مطهری پیگیری شود.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران نیز روز ۲۵ اسفندماه از حمله به علی مطهری انتقاد کرد.

XS
SM
MD
LG