لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۹

وزیر راه و شهرسازی ایران هفته آینده استیضاح می شود


عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جلسه پیشین استیضاح خود
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جلسه پیشین استیضاح خود

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی روز یکشنبه اول اسفند برگزار خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری خانه ملت وابسته به مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن گفت که با توجه به اعلام وصول طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی، طبق هماهنگی صورت گرفته با وزیر، جلسه استیضاح روز یکشنبه آینده برگزار خواهد شد.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت حسن روحانی طی ماههای اخیر مورد انتقادات فراوان اصولگرایان در مورد طرح مسکن مهر و مسائل مربوط به خرید هواپیماهای مسافربری قرار داشت.

استیضاح کنندگان آقای آخوندی که طرح خود را با ۳۴ امضا به هیات رئیسه ارسال کرده‌اند، محورهای استیضاح خود را حوادث مربوط به حمل و نقل مسافر از جمله حادثه مرگبار برخورد دو قطار مسافربری در سمنان، متوقف شدن طرح مسکن مهر، مخفی بودن قرارداد خرید هواپیما از بوئینگ و ایرفرانس و فعالیت خانواده او در بنگاههای اقتصادی عنوان کرده‌اند.

آقای آخوندی مهر ماه سال ۹۴ نیز توسط نمایندگان دوره پیشین مجلس استیضاح شد اما این استیضاح رای نیاورد.

استیضاح آقای آخوندی در حالی هفته آینده در مجلس مطرح می شود که زمزمه‌هایی هم از احتمال استیضاح وزیر آموزش و پرورش، که کمتر از چهار ماه پیش کار خود را آغاز کرد، به گوش می رسد.

تا کنون وزرای علوم، آموزش و پرورش، و راه و شهرسازی دولت آقای روحانی در مجلس استیضاح شده اند که در این بین طرح استیضاح رضا فرجی دانا رای آورد و رئیس جمهوری ناچار به معرفی وزیر علوم جدید شد.

آقای روحانی همچنین آبان ماه گذشته در پی استعفای وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، و آموزش و پرورش، وزرای جدیدی به مجلس پیشنهاد کرد که هر سه وزیر موفق به کسب رای اعتماد شدند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG