لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۴

گزارش هایی از تغییرات در دولت روحانی؛ استعفای وزیر ورزش رسما تایید شد


علی جنتی و محمود گودرزی
علی جنتی و محمود گودرزی

ساعتی پس از اعلام استعفای وزیران ارشاد، ورزش و جوانان، و آموزش و پرورش ایران به نقل از منابع آگاه در دولت، استعفای وزیر ورزش به طور رسمی از سوی این وزارتخانه تایید شد.

مازیار ناظمی، مدیرکل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، روز سه شنبه ۲۷ مهر ماه استعفای محمود گودرزی، را تایید کرد.

خبرگزاری ایرنا با انتشار خبر، نوشت که چند گزینه، از جمله علی اصغر مونسان، صالحی امیری، مرتضی بانک و مسعود سلطانی فر، برای سرپرستی این وزارتخانه معرفی شده اند.

پیش از آن، خبرگزاری ایسنا گزارش داده بود که یک منبع آگاه در دولت خبر استعفای وزیران ارشاد، ورزش و جوانان، و آموزش و پرورش را تایید کرده است.

به گزارش این خبرگزاری، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، و علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، «در راستای ترمیم و تقویت کابینه یازدهم» از مقام خود استعفا کرده‌اند.

این در حالیست که آقای فانی در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم خبر استعفای خود را تکذیب کرد.

انتشار این خبر در حالی صورت گرفت که طی روزهای گذشته شایعاتی مربوط به استعفای وزیر ارشاد در رسانه های داخلی ایران خبرساز شده بود. وزیر ارشاد و سخنگوی دولت در این روزها بدون تکذیب خبر استعفا، به خبرنگاران گفتند که در روزهای آینده این موضوع روشن خواهد شد.

در همین حال وزیر آموزش و پرورش نیز در آستانه استیضاح در مجلس قرار دارد. روز دوشنبه خبرگزاری ها اعلام کردند که طرح استیضاح آقای فانی در مجلس، توسط هیات رئیسه اعلام وصول شده است.

از سوی دیگر، خبرگزاری فارس نیز در خبری به استعفای محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و علی جنتی، وزیر ارشاد پرداخته و نوشته است که حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس جمهوری، یکی از اصلی ترین گزینه ها برای تصدی وزارت ارشاد است.

خبرگزاری تسنیم نیز استعفای وزیر ارشاد را به نقل از یک منبع آگاه تایید کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG