لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۸

یک «سرهنگ سپاه پاسداران» در تهران با شلیک پنج گلوله کشته شد


تصویری که خبرگزاری تسنیم از مقتول منتشر کرده است.
تصویری که خبرگزاری تسنیم از مقتول منتشر کرده است.

خبرگزاری‌های ایران می‌گویند یک سرهنگ سپاه که در گزارش ‌ها به عنوان «یکی از مدافعان حرم» توصیف شده، عصر روز یکشنبه در خیابان مجاهدین اسلام در تهران با شلیک پنج گلوله دو موتور سوار کشته شده است.

خبرگزاری تسنیم مقتول را «حسن صیاد خدایاری» معرفی کرده و نوشته است وی «در حالی ترور شد که در داخل با ماشین خود (پراید سفید) در مقابل منزل مسکونی‌اش قرار داشت.» اما سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای مقتول را «سرهنگ پاسدار صیاد خدایی» نامیده است. این بیانیه، ضاربان را وابسته به «ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی» معرفی کرده است.

تصویری از خودرو «سرهنگ پاسدار» که توسط دو موتورسوار کشته شد
تصویری از خودرو «سرهنگ پاسدار» که توسط دو موتورسوار کشته شد

بر اساس برخی گزارش‌ها این سرهنگ سپاه در نیروی قدس عضویت داشته است. در ادبیات حکومتی ایران، به آن دسته از نیروهای مسلح که به سوریه اعزام شده‌اند «مدافع حرم» گفته می‌شود.

حسین دلیریان، خبرنگار امور دفاعی و نزدیک به نهادهای نظامی جمهوری اسلامی در توییتر خود کشته شدن این سرهنگ سپاه را با تردید به اسرائیل نسبت داده است. در سال‌های گذشته، کشته شدن برخی عوامل حاضر در برنامه اتمی ایران به اسرائیل نسبت داده شده است اما اسرائیل معمولا از اظهارنظر در این مورد خودداری می‌کند.

تسنیم که به سپاه پاسداران نزدیک است می‌گوید ضاربین تحت تعقیب نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی هستند.

خیابان مجاهدین اسلام، تهران
خیابان مجاهدین اسلام، تهران

علی القاصی مهر، رئیس کل دادگستری استان تهران، با صدور دستور ویژه» برای شناسایی ضاربان از دادستان تهران خواسته است در شناسایی و دستگیری عوامل این تیراندازی «تسریع شود.»

XS
SM
MD
LG