لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۴

واکنش به تهدید مصطفی معین پیش از سخنرانی در اراک


نصب بنر تهدید آمیز علیه سخنرانی معین در اراک
نصب بنر تهدید آمیز علیه سخنرانی معین در اراک

انجمن اسلامی دانشگاه اراک با انتشار بیانیه‌ای به تهدید سخنرانی مصطفی معین، وزیر علوم دولت محمد خاتمی، واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، در بخشی از بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اراک آمده است: "عده‌ای با سوءاستفاده از فضای رسانه‌ای و وارونه جلوه دادن مسائل٬ سعی در فریب اذهان عمومی دارند و چون گذشته به دنبال غبارآلود کردن فضای دانشگاه هستند."

پیشتر برخی از خبرگزاری‌ها از نصب بنری خبر داده بودند که در آن به سخنرانی مصطفی معین در دانشگاه اراک اعتراض شده بود. در این بنر آمده بود که مسئولیت حضور مصطفی معین در دانشگاه اراک با استانداری و شورای تامین است.

به نظر می رسد این بنر پس از نماز جمعه این هفته اراک نصب شده است.

از سوی دیگر، خبرگزاری تسنیم نیز نوشت که قربانعلی دری نجف آبادی نماینده آیت الله خامنه‌ای در اراک در نماز جمعه گفت: " اجازه نباید داد عده‌ای که حتی در برابر فتنه و محکوم کردن آن موضعی نگرفته‌اند پایشان به این استان که سرزمین امام و امت مومن امام است باز شود چراکه کسی که حتی در برابر خیانت بزرگ فتنه ۸۸ سکوت کرده مستحق برای سخنرانی در این استان و سرزمین نیست."

این سخنان و اعتراض تهدید آمیز پس از مطرح شده که اعلام شد به مناسب ۱۶ آذر و روز دانشجو٬ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اراک همایشی با سخنرانی مصطفی معین برگزار می‌کند.

انجمن اسلامی دانشگاه اراک اما در بخشی از بیانیه خود که روز شنبه ۱۴ آذر منتشر شده ادعا کرده است که آقای نجف آبادی اعلام کرده سخنانش توسط یکی از خبرگزاری‌ها تحریف شده است.

در ادامه بیانیه آمده است که اخلال در برگزاری مراسم با واکنش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اراک مواجه خواهد شد.

با نزدیک شدن به رقابت‌های انتخاباتی زمستان امسال برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، حمله به برنامه‌های سخنرانی اصلاح طلبان در مناطق مختلف ایران افزایش یافته است.

چندی پیش تجمعی در اعتراض به سخنرانی موسوی لاری در قرچک ورامین برگزار شد و پس از آن گزارشی از حمله با چاقو به سخنرانی آذر منصوری در یاسوج و بر هم زدن این مراسم منتشر شد. سخنرانی مصطفی کواکبیان در اندیمشک نیز در پی تهدیدهایی لغو شد.

XS
SM
MD
LG