لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۱

سخنرانی علی مطهری در دانشگاه شیراز؛ نماینده مجلس از نقش اطلاعات سپاه انتقاد کرد


علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی هشت ماه پس از این که به خاطر حمله افراد ناشناس از انجام سخنرانی در دانشگاه شیراز بازمانده بود، سرانجام در این دانشگاه سخنرانی کرد.

علی مطهری روز سه شنبه ۱۹ آبان پس از حضور در آخرین جلسه محاکمه حمله کنندگان به خود، برای سخنرانی به دانشگاه شیراز رفت.

سخنرانی او اگر چه در سالن کوچک ۲۰۰ نفری و تحت تدابیر امنیتی برگزار شد، استقبال گرم دانشجویان را به همراه داشت. بسیاری از دانشجویان نتوانستند وارد سالن شوند اما به نوشته خبرگزاری ایسنا، تا پایان سخنرانی آقای مطهری، در محل ماندند.

علی مطهری تنها نماینده مجلس است که به حصر خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد و ممنوعیت پخش تصویر محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران اعتراض کرده است و آن را غیرقانونی می داند. او همچنین بارها از برخوردهای امنیتی در کشور به شدت انتقاد کرده است.

به نوشته خبرگزاری دانشجو، این نماینده مجلس در سخنرانی روز سه شنبه خود نیز بار دیگر به این موضوع اشاره کرد و گفت: "اصل ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات غیرقانونی است و باید حتما دادگاه برگزار شود و حکم صادر گردد. بحث حصرخانگی هم همین طور است. درست است که برخی افراد از قانون تمکین نکردند، آنها هم باید محاکمه شوند ولی نباید بدون محاکمه آنها را درون لانه ای حبس کنند."

او در ادامه به موضوع بازداشت اخیر تعدادی از روزنامه نگاران اعتراض کرد و گفت: "اصلا چه ربطی به اطلاعات سپاه دارد که آنها را دستگیر کرده است. مگر ما وزارت اطلاعات نداریم؟ خوب اگر این‌ها جاسوس هستند باید شفاف سازی شود."

اشاره او به بازداشت عیسی سحرخیز، احسان مازندرانی، آفرین چیت‌ساز و سامان صفرزایی است که به تازگی توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شدند و رسانه های محافظه کار از آنها به عنوان اعضای شبکه نفوذ شرکت های غربی یاد کردند.

تعدادی از خبرگزاری های داخلی ایران جزئیات سخنان علی مطهری در دانشگاه شیراز را از روی وبسایت خود حذف کرده اند.

XS
SM
MD
LG