لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۸

بسیج دانشجویی دانشگاه مشهد خواستار لغو سخنرانی علی مطهری شد


Ali Motahhari, member of Iran parliament علی مطهری
Ali Motahhari, member of Iran parliament علی مطهری

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مشهد در نامه‌ای به علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی تهدید کرد که در صورتی که او سفر خود را برای سخنرانی در دانشگاه فردوسی مشهد لغو نکند، این تشکل ساکت نخواهد نشست.

خبرگزاری های ایران گزارش دادند که «شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی» دانشگاه‌های مشهد، با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به علی مطهری، سخنرانی پیشین او در دانشگاه فردوسی مشهد را «موجب شادی دشمنان» دانست و به او هشدار داد که اگر سفر پیش روی خود را لغو نکند، این تشکل آرام نخواهد نشست.

در بخشی از این نامه آمده است: «اگر قرار است یکبار دیگر در مقام وکیل مدافع فتنه‌گران جسارت کرده و عدالت رهبری را زیر سوال ببرید؛ ما دانشجویان انقلابی ساکت نخواهیم نشست.»

مقامات و گروه‌های نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، رهبران معترضان سال ۱۳۸۸ را فتنه‌گر می‌نامند.

علی مطهری بارها خواستار رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران معترضان به نتیجه انتخابات ۱۳۸۸ شده است اما این نظر او با انتقاد شدید محافظه‌کاران مواجه شده است.

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مشهد در حالی علی مطهری، را تهدید کرده‌ است که این نماینده مجلس اسفند ماه گذشته در سفری به شیراز برای سخنرانی در دانشگاه این شهر با حمله موتورسواران لباس شخصی مواجه شد. مقامات وزارت کشور و دستگاه قضایی ایران وعده برخورد با حمله کنندگان به مطهری را دادند.

در پی این حمله، علی مطهری حمله‌کنندگان را که مجهز به گاز فلفل و سوار بر «موتورهای سنگین» بودند، وابسته به نهادهای خاص دانست.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی رضان رشیدیان،استاندار خراسان رضوی درخواست لغو سخنرانی علی مطهری را وارد ندانست و گفت که سفر این نماینده مجلس به مشهد طبق برنامه انجام خواهد شد.

سخنرانی علی مطهری در مشهد قرار است همزمان با هفته معلم که به مناسبت کشته شدن پدر او، مرتضی مطهری نامگذاری شده است، برگزار شود.

XS
SM
MD
LG