لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۹

وکیل علی مطهری می گوید عوامل«یک نهاد خاص» در حمله به او نقش داشتند


تاکسی تخریب شده در حمله به علی مطهری در شیراز
تاکسی تخریب شده در حمله به علی مطهری در شیراز

وکیل علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی، به نقل از یک مقام قضایی از دست داشتن «عوامل خودسر منتسب به یک نهاد خاص» در حمله به این نماینده مجلس در شیراز خبر داد.

مصطفی ترک همدانی روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت درباره پرونده رسیدگی به حمله به علی مطهری به خبرگزاری ایرنا گفت: «شکایت اصلی از سوی من به عنوان وکیل علی مطهری مطرح شده که بعد از شکایت ما دلایلی مبنی بر این پیدا شده که افرادی خودسر منتسب به یک نهاد خاص در این ماجرا دخالت داشته اند.»

وکیل آقای مطهری ادامه داد: «فرماندهی سپاه با اعزام نماینده، شکایت خود را در خصوص برخی خودسرها اعلام کرده و پرونده را دنبال می‌کند.»

به گفته او، بازپرس پرونده از رو به پایان بودن تحقیقات خبر داده و گفته است که بزودی قرار مجرمیت برای افرادی که مجرم شناخته شده‌اند صادر می‌شود.

اسفندماه گذشته گروهی موتورسوار به تاکسی حامل علی مطهری، که او را از فرودگاه شیراز به دانشگاه این شهر منتقل می‌کرد، با چوب و سنگ حمله کردند. علی مطهری گفته بود که حمله کنندگان به گاز فلفل مجهز بوده و سوار بر موتورهای سنگین بودند.

در پی حمله به علی مطهری، حسن روحانی و وزارت کشور ایران دستور شناسایی عوامل حمله را صادر کردند.

علی مطهری از جمله منتقدان برخوردهای انتظامی و امنیتی با معترضان به نتیجه انتخابات ۱۳۸۸ و حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی، و زهرا رهنورد است.

XS
SM
MD
LG