لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۸

ایران برای فروش نفت با مشتریان سابق تماس می گیرد


مقامات وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران، برای بازگشت به بازارهای فروش نفت با خریداران پیشین خود تماس برقرار می کنند و در نظر دارند در پی لغو تحریم ها به دنبال توافق هسته ای، صادرات نفت را افزایش دهند. اما در این مسیر موانعی نیز وجود دارد.

محسن قمصری مدیر بین الملل شرکت ملی نفت ایران از گفتگو با مسئولان چندین پالایشگاه در کشورهای مختلف خبر داده و می گوید با پالایشگاه ها ی نفت در آفریقای جنوبی، سنگاپور هند، پاکستان، سریلانکا و چین در زمینه ازسرگیری صدور نفت بی درنگ پس از لغو تحریم ها مذاکراتی صورت گرفته است.

رکن الدین جوادی قائم مقام وزارت نفت ایران نیز که به همین منظور به مالزی سفر کرده است در کوالالامپور به خبرنگاران گفت ایران ۴ ماه پس از لغو تحریم ها می تواند تولیدنفت را از ۲ میلیون بشکه در روز فراتر ببرد.

پیشتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از لغو همه تحریمها پس از امضای توافق هسته ای خبر داده بود اما مقامهای آمریکائی می گویند لغو تحریمها تدریجی خواهد بود

رکن الدین جوادی ابراز امیدواری کرد اوپک در نشست ماه ژوئن تولید خود را کاهش دهد تا در بازارها ی جهانی برای نفت ایران جا باز شود، با این حال، جمشید اسدی اقتصاددان در پاریس می گوید عربستان و روسیه حاضر نخواهند بود تولید و صادرات نفت خود را به نفع ایران کاهش بدهند.

XS
SM
MD
LG