لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۹

اد رویس به جان کری: با توافق بد از وین بازنگردید


اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای گفت جان کری، وزیر خارجه آمریکا نباید با یک توافق بد اتمی با ایران از وین بازگردد.

آقای رویس روز پنجشنبه این بیانیه را در حالی منتشر کرد که وزیر خارجه آمریکا و جواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران روز جمعه به وین می روند تا تلاش کنند آخرین اختلافات مربوط به توافق جامع اتمی را حل و فصل کنند.

اد رویس در این بیانیه با اشاره به نامه اخیر مشاوران سابق دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا که در آن خواهان معامله ای سخت تر با ایران شده اند،​خطاب به مقامات دولتی گفته است وقتی دستیاران نزدیک شما در این باره سخن می گویند، شما می دانید که در مسیر غلطی (در مذاکرات اتمی با ایران) قرار دارید.

اد رویس به جان کری گفته است که او بهتر است نامه مشاوران سابق را همراه خود به میز مذاکرات در وین ببرد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان روز چهارشنبه نیز در نامه دیگری، خطاب به باراک اوباما، گفته بود با توجه به شیوه ای که مذاکرات اتمی با ایران پیش می رود، مشکل می توان دید که دولت آمریکا به توافقی بامعنی و پایدار با ایران برسد که برای کنگره قابل قبول باشد.

پیشتر نیز باب کورکر، رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا روز چهارشنبه نسبت به جهت مذاکرات اتمی با ایران و امکان عبور از خطوط قرمز آمریکا ابراز نگرانی کرد.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت که مذاکره کنندگان احتمالا نمی توانند تا ضرب الاجل ۳۰ ژوئن به توافق برسند اما انتظار می رود که به توافق نزدیک شده باشند.

XS
SM
MD
LG