لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۲

انتقاد مطهری از عقب‌نشینی وزارت ارشاد در برابر امام جمعه مشهد: خراسان که خودمختاری ندارد


مطهری می‌گوید که چیزی به نام "حریم امام رضا" وجود ندارد
مطهری می‌گوید که چیزی به نام "حریم امام رضا" وجود ندارد

علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با انتقاد از "عقب نشینی" در برابر امام جمعه مشهد، گفت که ایران حکومت "فدرالی" ندارد و خراسان هم دارای خودمختاری نیست که در آن جا نشود کنسرت برگزار کرد.

روز گذشته علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده بود که به دلیل احترام به نظر احمد علم الهدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان خراسان رضوی، دیگر کنسرتی در مشهد برگزار نخواهد شد.

این تصمیم با اعتراض نائب رئیس مجلس ایران مواجه شده و علی مطهری می‌گوید که اگر اشکالی برای برگزاری کنسرت وجود دارد مربوط به همه شهرها باید بشود و نه تنها شهر مشهد. او همچنین تاکید کرده که چیزی به نام "حریم امام رضا" وجود ندارد.

سخنان وزیر ارشاد ایران چند روز پس از آن بیان شد که در پی چند بار لغو کنسرت‌ها در مشهد، احمد علم الهدی نماینده آیت‌ اﻟله خامنه‌ای در آن شهر گفت: "برگزاری کنسرت در حریم امام رضا خلاف حیثیت و هویت این شهر است، اگر کسی کنسرت می خواهد برود و در شهری دیگر زندگی کند."

او در خطبه نماز جمعه مشهد عنوان کرد: "کسانی که می خواهند در شهر آزادانه به عیاشی و خوش گذرانی بپردازند، می توانند به شهر دیگری جز مشهد بروند."

تاکنون چندین کنسرت موسیقی در استان خراسان رضوی با وجود داشتن مجوز از سوی مقامات قضایی لغو شده است.

XS
SM
MD
LG