لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

وزیر ارشاد: از اجرای کنسرت در مشهد منصرف شدیم، در شهرهای مجاور برگزار می کنیم


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران روز سه شنبه ۲۶ مرداد ماه اعلام کرد که وزارت ارشاد از اجرای کنسرت در مشهد صرف نظر کرده است، اما مخالفت با اجرای کنسرت در دیگر شهرهای خراسان رضوی را نمی پذیرد.

علی جنتی به خبرنگاران گفت، با توجه به قرار داشتن آرامگاه امام هشتم شیعیان در شهر مشهد مخالفت مقاماتی از جمله نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اجرای کنسرت در مشهد، با وجود مشکل نداشتن کنسرت ها وزارت ارشاد به نظر مخالفان احترام گذاشته و از ادامه اجرای کنسرت در این شهر منصرف شد.

با این حال او تاکید کرد که کنسرت‌ها در دیگر شهرهای استان خراسان رضوی از جمله سبزوار، نیشابور، چناران و دیگر شهرها اجرا خواهد شد و جلوگیری از آنها قابل پذیرش نخواهد بود.

این سخنان وزیر ارشاد ایران چند روز پس از آن بیان شد که در پی چند بار لغو کنسرت‌ها در مشهد، احمد علم الهدی نماینده آیت‌ اﻟله خامنه‌ای در آن شهر گفت: "برگزاری کنسرت در شهر مشهد خلاف حیثیت و هویت این شهر است، اگر کسی کنسرت می خواهد برود و در شهری دیگر زندگی کند."

وی در خطبه نماز جمعه مشهد گفت: "کسانی که می خواهند در شهر آزادانه به عیاشی و خوش گذرانی بپردازند، می توانند به شهر دیگری جز مشهد بروند."

لغو پی در پی کنسرت‌های موسیقی در ایران، به خصوص در خراسان، با انتقاد وزیر کشور و واکنش مقامات قضایی روبرو شده بود.

XS
SM
MD
LG