لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

معاون قوه قضائیه: کنسرت‌ها برای پیشگیری از "اختلاط و رقص" لغو می‌شود


کنسرت افرادی مانند شهرام ناظری نیز لغو شده، درحالی که نوع موسیقی ارائه شده در این کنسرت‌ها مناسب رقص و پایکوبی نیست
کنسرت افرادی مانند شهرام ناظری نیز لغو شده، درحالی که نوع موسیقی ارائه شده در این کنسرت‌ها مناسب رقص و پایکوبی نیست

معاون فرهنگی قوه قضائیه می‌گوید که "اصل برگزاری کنسرت" در ایران مشکلی ندارد و لغو کنسرت‌ها به دلیل "پیشگیری از وقوع جرم" صورت می‌گیرد.

هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه روز سه‌شنبه ۱۹ مرداد به خبرگزاری صدا و سیما گفت: " وقتی کنسرتی برگزار می‌شود تجمعی حاصل می شود که ممکن است در این تجمع اتفاقاتی بیفتد که در صحنه عمومی است نه خصوصی . چون این اتفاقات در صحنه عمومی است قوانین عمومی کشور بر آن مترتب می شود و اگر جایی تخلفی قانونی صورت گرفت مقابله خواهد شد."

به گفته این مقام قضایی، از جمله "تخلفاتی" که می‌تواند در کنسرت‌ها رخ بدهد، "اختلاط نامناسب زن و مرد و رقص و پایکوبی در خارج از محدوده مجاز" است.

به گفته آقای صادقی، برخورد قوه قضائیه و نیروی انتظامی منافاتی با اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد، چرا که وزارت ارشاد به "خود موسیقی و شعر و خواننده‌اش" می‌پردازد اما دستگاه قضایی "برای پیشگیری از وقوع جرم در مواردی که شواهدی بر تحقق جرم وجود داشته باشد" ورود می‌کند.

به تازگی و پس از چندین مورد لغو کنسرت در استان خراسان رضوی، دادستان این استان اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی هیچ کنسرتی برگزار نخواهد شد.

کنسرت‌های سالار عقیلی، شهرام ناظری و کیهان کلهر از جمله کنسرت‌هایی است که با وجود مجوز وزارت ارشاد، از سوی دستگاه قضایی اجازه برگزاری پیدا نکرده است.

XS
SM
MD
LG