لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ایران ۰۱:۴۸

معاون قوه قضائیه: کنسرت‌ها برای پیشگیری از "اختلاط و رقص" لغو می‌شود


کنسرت افرادی مانند شهرام ناظری نیز لغو شده، درحالی که نوع موسیقی ارائه شده در این کنسرت‌ها مناسب رقص و پایکوبی نیست

معاون فرهنگی قوه قضائیه می‌گوید که "اصل برگزاری کنسرت" در ایران مشکلی ندارد و لغو کنسرت‌ها به دلیل "پیشگیری از وقوع جرم" صورت می‌گیرد.

هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه روز سه‌شنبه ۱۹ مرداد به خبرگزاری صدا و سیما گفت: " وقتی کنسرتی برگزار می‌شود تجمعی حاصل می شود که ممکن است در این تجمع اتفاقاتی بیفتد که در صحنه عمومی است نه خصوصی . چون این اتفاقات در صحنه عمومی است قوانین عمومی کشور بر آن مترتب می شود و اگر جایی تخلفی قانونی صورت گرفت مقابله خواهد شد."

به گفته این مقام قضایی، از جمله "تخلفاتی" که می‌تواند در کنسرت‌ها رخ بدهد، "اختلاط نامناسب زن و مرد و رقص و پایکوبی در خارج از محدوده مجاز" است.

به گفته آقای صادقی، برخورد قوه قضائیه و نیروی انتظامی منافاتی با اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد، چرا که وزارت ارشاد به "خود موسیقی و شعر و خواننده‌اش" می‌پردازد اما دستگاه قضایی "برای پیشگیری از وقوع جرم در مواردی که شواهدی بر تحقق جرم وجود داشته باشد" ورود می‌کند.

به تازگی و پس از چندین مورد لغو کنسرت در استان خراسان رضوی، دادستان این استان اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی هیچ کنسرتی برگزار نخواهد شد.

کنسرت‌های سالار عقیلی، شهرام ناظری و کیهان کلهر از جمله کنسرت‌هایی است که با وجود مجوز وزارت ارشاد، از سوی دستگاه قضایی اجازه برگزاری پیدا نکرده است.

مشاهده نظرات (۱۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG