لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۳

تجمع اعتراضی کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و بازداشت تعدادی از آنان


وزارت جهاد کشاورزی - ایلنا
وزارت جهاد کشاورزی - ایلنا

شماری از کارکنان وزارت جهاد کشاورزی که روز سه‌شنبه ۱۴ تیرماه مقابل سازمان برنامه و بودجه در خیابان بهارستان یک تجمع اعتراضی برگزار کرده‌بودند، بازداشت شدند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع به پایین‌ بودن حقوق‌هایشان اعتراض دارند و خواستار یکسان‌سازی حقوق خود متناسب با کارکنان سایر وزارتخانه‌ها هستند.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، درحالی از بازداشت تعدادی از این کارکنان معترض خبر داده که درباره تعداد دقیق و هویت آنان اطلاعاتی منتشر نکرده است.

از وضعیت و محل نگهداری بازداشت‌شدگان نیز خبری در دست نیست.

یکی از کارکنان معترض وزارت جهاد کشاورزی به ایلنا گفت: «مطالبه ما علاوه بر افزایش بیش از ۱۰ درصدی حقوقمان، عدم تبعیض حقوقی میان ادارات دولتی و عمومی است؛ زیرا بسیاری از وزارتخانه‌ها در سطوح مشابه، دریافتی و حقوق بالاتری دارند.»

طی ماه‌های گذشته نقاط مختلف ایران صحنه برگزاری تجمعات اعتراضی از سوی معلمان، کارگران، بازنشستگان و سایر اقشار جامعه بوده است.

این تجمعات که اغلب در اعتراض به وضعیت معیشتی و افزایش تورم در ایران برگزار می‌شود، در مواردی با سرکوب و بازداشت معترضان توسط مامورین انتظامی و امنیتی مواجه شده است.

گسترش اعتراضات و اعتصابات اصناف و کارگران در حالی است که با افزایش گرانی و تورم و خالی‌تر شدن سفره شهروندان، سخنگوی ابراهیم رئیسی گفته است مردم برای تحقق درمان و اصلاح اقتصادی باید «تحمل و صبر» کنند.

XS
SM
MD
LG