لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۲

دانش‌آموزان دختر در بروجرد برای سومین‌بار «با علائم مسمومیت» راهی بیمارستان شدند


مسمومیت دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه احمدیه در شهرستان بروجرد استان لرستان. ایرنا
مسمومیت دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه احمدیه در شهرستان بروجرد استان لرستان. ایرنا

مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در برخی شهرهای ایران ادامه دارد و در تازه‌ترین مورد، ۴۴ نفر از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه احمدیه در شهرستان بروجرد روز شنبه ششم اسفند برای سومین بار با علائم مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند.

خبرگزاری ایرنا به نقل از مسلم مرادی، معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد، گفت آنها «حالت تهوع، ضعف و بی‌حالی و سرگیجه» داشتند.

به گفته فرماندار بروجرد، این دبیرستان هم‌اکنون تعطیل است و موضوع توسط تعدادی از نیروهای ویژه مستقر در این دبیرستان در حال بررسی است.

در روزهای گذشته ۵۲ دانش‌آموز از همین دبیرستان به دلیل علائمی مشابه به بیمارستان منتقل شدند.

در هفته‌های اخیر موارد متعددی از دانش‌آموزان در استان‌های اردبیل، ساری، قم، و تهران با علائم مسمومیت و تهوع به بیمارستان منتقل شده‌اند.

مقامات جمهوری اسلامی در ابتدا مساله مسمومیت‌های مرموز دانش‌آموزان در نقاط مختلف کشور را تکذیب کرده و یا کم‌اهمیت جلوه می‌دادند.

اما در روزهای اخیر دادستان کل کشور از احتمال عمدی بودن مسمومیت‌های دانش‌آموزان در قم خبر داد.

به گفته جعفر منتظری، «اخبار واصله از یک جریان نگران کننده نوعی مسمومیت در بعضی از مراکز آموزشی قم نشان از احتمال اقدامات مجرمانه عمدی دارد که قابل توجه و پیگیری دقیق می‌باشد. ضروری است جنابعالی نیز از جایگاه مدعی العمومی با اهتمام بیشتر و سرعت و دقت موضوع را تحت پیگرد قانونی قرار دهید.»

این در حالی است که محمد سعیدی، امام جمعه قم، دو روز پیشتر از اظهارات منتظری رسانه‌های آزاد خارج از ایران را به «شایعه‌سازی از حوادث قم» متهم کرده و گفته بود: «خانواده‌ها به شایعات بی اساس در زمینه مسمومیت دانش آموزان توجه نکنند.»

XS
SM
MD
LG