لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۲

مسمومیت‌های سریالی در قم؛ ۳۷ دانش‌آموز به مراکز درمانی انتقال یافتند


گازگرفتگی سریالی دانش‌آموزان در قم. آرشیو
گازگرفتگی سریالی دانش‌آموزان در قم. آرشیو

در ادامه مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان در قم، دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد ۳۷ نفر «با علائم مشکوک به مسمومیت» به «مراکز درمانی» منتقل شدند.

مجید محبی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم، روز یک‌شنبه ۲۳ بهمن، با اعلام این که ۳۷ تن از دانش‌آموزان یک مدرسه در این شهر بر اثر «تکرار حادثه مشکوک به مسمومیت» با آمبولانس به مراکز درمانی انتقال یافتند، گفت: «حال عمومی این افراد خوب است.»

این مقام درمانی در قم، گفته شماری از دانش‌آموزان نیز به دلیل «حساسیت والدین» به طور «خودجوش» به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

به گفته او، «این مرحله از علائم مشکوک» نسبت به موارد قبلی «بسیار خفیف‌تر» بوده و ۱۲ دانش‌اموز ترخیص شده‌اند و احتمالا «تا امشب تمام دانش‌آموزان» مرخص خواهند شد.

مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان در مدرسه‌های استان قم از ماه آذر شروع شده، اما علت آن هنوز روشن نیست.

مقامات جمهوری اسلامی تاکنون درباره این مسمومیت ناشی از گاز اظهارات ضد و نقیض داشته‌اند؛ احمد امیرآبادی نماینده قم در مجلس ‌شورای اسلامی روز جمعه گفت وزیر آموزش و پرورش علت مسمومیت دانش‌آموزان قمی را «مسمومیت آمونیاک و سیستم گرمایشی مدارس» دانسته ولی مدیرکل آموزش و پرورش قم این موضوع را به‌کل منتفی اعلام کرده است.

به گفته احمد امیرآبادی، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی و سازمان اطلاعات سپاه کمیته‌ای مشترک برای بررسی موضوع تشکیل داده‌اند.

XS
SM
MD
LG