لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

خامنه‌ای: انتقادهایم از برجام مربوط به طرف مقابل است نه "عناصر خودمان"


آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با رئیس جمهوری و اعضای دولت ایران گفت در اجرای برجام از دولت ایران انتقادی ندارد و انتقادهایش به "خباثت طرف مقابل" مربوط می‌شود.

سیدعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۳ شهریوردر دیدار با اعضای هیات دولت ایران توصیه کرد که از "بدحسابی آمریکایی‌ها" در برجام تجربه بیاموزند و در مقابل وعده "اقدام نقد" انجام ندهند.

به گفته او، در دیپلماسی "کار ثابت و امضا شده" باید مورد اعتماد قرار بگیرد نه "رفتارهای ظاهری".

آقای خامنه‌ای همچنین با قدردانی از زحمات طرف مذاکره‌کننده ایرانی گفت: " انتقاد من به برجام به خباثت طرف مقابل مربوط می‌شود نه عناصر خودمان."

در ماه‌های اخیر تنش بر سر نتایج برجام در ایران بالا گرفته است. دولت حسن روحانی می‌گوید که برجام به خوبی اجرایی شده و بخشی از مشکلات باقی مانده مربوط به تحریم‌هایی است که ربطی به مذاکرات هسته‌ای نداشته است.

در سوی مقابل اصولگرایان مخالف دولت با تمرکز بر مشکلات اقتصادی، وعده‌های دولت مبنی بر بهبود اقتصادی پس از بسته شدن پرونده هسته‌ای را زیر سوال می‌برند.

اما این تنش در پی اظهارنظر رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر این که برجام "هیچ تاثیر ملموسی بر زندگی مردم" نداشته است، بالا گرفت و برخی چهره‌های اصولگرا شخص حسن روحانی را مورد حملات شدید قرار دادند.

به نظر می‌رسد موضعگیری جدید رهبر جمهوری اسلامی برای کاستن از این تنش‌ها باشد.

XS
SM
MD
LG