لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۹

فیروزآبادی شورایی شدن رهبری را حیله جدید "فتنه گران" دانست


به گفته فیروزآبادی چنان چه شورا به جای مقام ولایت مطلقه فقیه که در قانون اساسی آمده است، بنشیند؛ در کشور چند زبانی پیش خواهد آمد.
به گفته فیروزآبادی چنان چه شورا به جای مقام ولایت مطلقه فقیه که در قانون اساسی آمده است، بنشیند؛ در کشور چند زبانی پیش خواهد آمد.

حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روز جمعه در سخنانی با شورایی شدن رهبری جمهوری اسلامی مخالفت کرد و آن را حیله جدید "فتنه گران" دانست.

امکان تشکیل شورای رهبری چندین بار از سوی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام طرح شده است.

آقای فیروزآبادی بدون اشاره به نام هاشمی رفسنجانی، او را امام جمعه "فتنه‌گران" خوانده که "جمعی از اهالی فتنه به‌ صورت مختلط و با کفش پس از شعار علیه مقدسات مردم در صفوف نماز جمعه" به او اقتدا کردند. فردی که "علیه تندروان ساختارشکن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سکوت کرد"؛ از دیگر تعابیر به کار رفته برای هاشمی رفسنجانی است.

به گفته این مقام ارشد نظامی، طرح موضوع تشکیل شورای رهبری در ادامه " تلاش‌های ناموفق مخالفان ولایت‌فقیه در حذف آن" بوده که پس از کند شدن "شمشیر فتنه" عنوان شده تا "ولایت‌فقیه زنده، پویا و برقرار در کشور را بشکنند."

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران در تشریح دلایل مخالفت خود با شورایی شدن رهبری گفت "در تاریخ هیچ‌گاه امامت شورایی و فرماندهی کل قوایی شورایی را شاهد نبوده‌ایم و بر فرض محال چنانچه شورا به جای مقام ولایت مطلقه فقیه - که در قانون اساسی آمده است - بنشیند، در کشور چند زبانی پیش خواهد آمد و استحکام وحدت در برابر آمریکا و صهیونیست و دشمنان استکباری و مرتجع، شکسته خواهد شد."


او مردم را به "هوشیاری و بیداری همگانی" دعوت کرده تا "راه نفوذ دشمنان برای تجزیه کشور و انقلاب" باز نشود.

حسن فیروزآبادی با این که یک مقام نظامی است، اما مواضع سیاسی خود را آشکارا ابراز می‌کند. در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ اظهارنظرهای انتخاباتی او با واکنش مهدی کروبی مواجه شد و در نامه‌ای خطاب به او، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را فاقد "استانداردهای ضروری" برای احراز این مقام دانست.

آقای کروبی، فیروزآبادی را "رییس ستاد نظامیان دخالت کننده در انتخابات" نامیده بود.

XS
SM
MD
LG