لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۰

روزنامه رسالت: نگرانیم سرنوشت منتظری برای هاشمی نیز تکرار شود


عکسی قدیمی از آیت‌الله منتظری(نفر عقب‌) و هاشمی رفسنجانی
عکسی قدیمی از آیت‌الله منتظری(نفر عقب‌) و هاشمی رفسنجانی

روزنامه اصولگرای رسالت در سرمقاله روز چهارشنبه خود که اواخر سه شنبه بر روی وبسایت این نشریه قرار گرفته است، به طور ضمنی امکان برخورد با اکبر هاشمی رفسنجانی را یادآوری کرد.

محمدكاظم انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در روزنامه رسالت نوشت که "دلسوزان انقلاب" نگران هستند اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، "سرنوشتی همانند سرنوشت منتظری" پیدا كند.

آیت‌الله حسینعلی منتظری از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۸ قائم مقام رهبر جمهوری اسلامی بود، اما به دلیل انتقاد از سیاست‌های آیت‌الله خمینی در برخورد با مخالفان حکومت، از این مقام خلع شد.

این روحانی بلندپایه به دلیل تداوم انتقادهای خود و به ویژه مخالفت با رهبری آیت‌الله علی خامنه‌ای، به حصر خانگی محکوم شد و تا پایان عمر تحت نظارت نهادهای امنیتی ایران قرار داشت.

سرمقاله نویس روزنامه رسالت با انتساب "تندروی و افراطی‌گری" به آقای رفسنجانی و خانواده او، ارتباط او با " فتنه ۸۸" را یادآوری کرده است. حکومت ایران از اعتراضات پس از انتخابات بحث برانگیز ۱۳۸۸، به عنوان "فتنه" یاد می کند.

به گفته آقای انبارلویی، هاشمی رفسنجانی با طرح "سئوالات تكراری" درباره انتخابات خبرگان، به دنبال "دو قطبی‌سازی كاذب" است.

این در حالی است که اعلام آمادگی اخیر آقای رفسنجانی برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان، با توجه به اشارات اخیر او درباره ساز و کار تعیین رهبر جمهوری اسلامی، حساسیت‌زا شده است.

وی که سابقه ریاست مجلس و ریاست جمهوری ایران را نیز در کارنامه خود دارد، در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده است که خبرگان آماده می‌شود تا "هر وقت که بنا شد رهبری عوض شود یا نباشد و کس دیگری بیاید"، تصمیم گیری کند.

همچنین اشاره او به امکان "نظارت بر رهبری" از سوی مجلس خبرگان با واکنش رئیس قوه قضاییه مواجه شد.

XS
SM
MD
LG