لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

نوبخت: شمخانی درباره ممنوع التصویری خاتمی اطلاع رسانی کند


‌ محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت ایران - آرشیو
‌ محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت ایران - آرشیو

سخنگوی دولت ایران با اعلام این که شورای عالی امنیت ملی در دولت حسن روحانی مصوبه‌ای درباره ممنوع التصویری محمد خاتمی نداشته است، از علی شمخانی دبیر شورا خواست که در این باره اطلاع رسانی کند.

محمد باقر نوبخت در نشست خبری روز سه‌شنبه ۲۴ آذر ماه گفت "در جلسات شورای عالی امنیت ملی که در دولت یازدهم تشکیل شده است٬ هیچگاه چنین مصوبه‌ای وجود نداشته است."

وی در ادامه افزود "شاید در این مورد به مصوبات گذشته استناد می‌شود٬ برای همین من از دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌خواهم آنچه در این خصوص وجود دارد از طریق دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اطلاع‌رسانی کند تا واقعیت‌ها بیان شود."

در پی انتشار گزارش و تصویر ملاقات محمد خاتمی رئیس جمهوی پیشین ایران با سردبیر روزنامه لبنانی السفیر در روزنامه اطلاعات، محمود دعایی مدیر مسئول اطلاعات به دادگاه ویژه روحانیت احضار شد.

آقای دعایی در واکنش گفت که شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ای درباره ممنوع التصویری خاتمی ندارد و روزنامه اطلاعات به رویه خود ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز روز دوشنبه اعلام کرد که تنها مصوبه شورای عالی امنیت ملی که به تایید رهبر جمهوری اسلام برسد برای وزارتخانه لازم اجراست در حالی که در مورد آقای خاتمی چنین مصوبه‌ای وجود ندارد.

پیش از او، سخنگوی قوه قضائیه گفته بود که ممنوع التصویری خاتمی را دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تصویب کرده و دادستان کل کشور هم از رسانه‌ها خواسته است که آن را رعایت کنند.

XS
SM
MD
LG