لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۷

دفتر سخنگوی قوه قضائیه: مدیر مسئول روزنامه اطلاعات به دادسرا احضار شد


دفتر سخنگوی قوه قضائیه احضار محمود دعایی، مدیر مسئول روزنامه اطلاعات به دادگاه را تایید کرد.

محمود رضویان، مسئول دفتر غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه روز چهارشنبه ۱۸ آذر به خبرگزاری ایرنا گفت که مدیر مسئول روزنامه اطلاعات به دادگاه احضار و از او تعهد گرفته شده است.

محمود دعایی روز سه‌شنبه گفته بود که شکایت و احضاریه از دادگاه دریافت نکرده است.

موضوع احضار آقای دعایی به دادگاه پس از آن مطرح شد که روزنامه اطلاعات گزارش مفصل و عکس دیدار محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران با سردبیر روزنامه لبنانی السفیر را منتشر کرد. پیشتر دادستان تهران به مدیران مسئول گفته بود خبری و تصویر محمد خاتمی در رسانه‌ها منتشر نشود.

آقای دعایی روز سه‌شنبه به ایرنا گفت که روزنامه اطلاعات مشی خود در مورد انتشار اخبار آقای خاتمی را ادامه می‌دهد. او گفت که قانون یا مصوبه شورای امنیت ملی در منع انتشار اخبار و تصویر آقای خاتمی وجود ندارد و این تنها نظر دادستان تهران بوده است. آقای دعایی یادآور شد که او در همان جلسه ای که دادستان تهران چنین در خواستی داشته است مخالفت خود را اعلام کرده است.

در پی انتشار گزارش و تصویری از محمد خاتمی در شماره روز شنبه ۱۴ آذر، رسانه‌ها به نقل از یک مقام آگاه قضایی گزارش دادند که دستگاه قضایی ایران علیه مدیر مسئول روزنامه اطلاعات اعلام جرم کرده است. آقای دعایی اما روز سه‌شنبه این موضوع رد کرد.

حال دفتر سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده که آقای دعایی به دادگاه احضار شده و از او تعهد گفته شده است. محمود رضویان اضافه کرده که دادگاه ویژه روحانیت در این زمینه بیشتر اطلاع رسانی خواهد کرد.

دادستانی تهران در پی مواضع محمد خاتمی درباره وقایع سال ۸۸ از رسانه ها خواسته است تا از انتشار اخبار و تصاویر مربوط به او خودداری کنند. برخی از چهره های سیاسی از جمله علی مطهری، نماینده مجلس این موضوع را غیرقانونی دانستند و به آن اعتراض کردند.

XS
SM
MD
LG