لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

دعایی: به دادگاه احضار نشدم؛ اخبار خاتمی را همچنان منتشر می کنم


محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات - آرشیو
محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات - آرشیو

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر اعلام جرم دادسرای فرهنگ و رسانه علیه مدیر مسئول روزنامه اطلاعات بابت انتشار تصویر و مطلبی از محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران، محمود دعایی خبر مربوط به احضار خود به دادگاه روحانیت را رد کرد.

مدیر مسئول روزنامه اطلاعات روز سه شنبه ۱۷ آذر ماه به خبرگزاری ایسنا گفت "برخلاف خبرهای منتشر شده، امروز به دادگاه روحانیت نرفته ام و احضار هم نشده ام." او اضافه کرد که البته شنیده است که دادگاه ویژه رسانه درباره روزنامه اطلاعات به دادگاه روحانیت نامه داده است.

گفته های آقای دعایی در حالی است که روز دوشنبه خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه به نقل از یک مقام آگاه اعلام کرد، سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل انتشار عکس و خبر محمد خاتمی، علیه مدیر مسئول روزنامه اعلام جرم کرده است.

روزنامه اطلاعات در شماره روز یکشنبه خود گزارش و عکسی از دیدار سردبیر روزنامه لبنانی السفیر با محمد خاتمی را با تیتر درشت "باید گفت و گو کنیم" ، منتشر کرد. انتشار این مصاحبه در حالی مورد توجه قرار گرفت که قوه قضائیه ایران اعلام کرده بود انتشار عکس و خبر رئیس دولت اصلاحات در رسانه ها ممنوع است و موجب تعقیب قضایی می شود.

محمد خاتمی از سوی محافظه کاران و نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی به دلیل مواضع خود در رویدادهای سال ۱۳۸۸ و حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی، یکی از "سران فتنه" خوانده می شود.

آقای دعایی در بخش دیگری از گفت و گو با ایسنا تاکید کرد که مشی روزنامه اطلاعات درباره انتشار اخبار مربوط به آقای خاتمی تغییر نکرده است. او اضافه کرد: "ما اخبار معمول ایشان را در روزنامه اطلاعات منتشر می‌کنیم و کماکان مثل گذشته عمل خواهیم کرد."

خبر اعلام جرم علیه مدیر مسئول روزنامه اطلاعات در حالی روز دوشنبه منتشر شد که این روزنامه و روزنامه کیهان تنها روزنامه هایی هستند که مدیران مسئول آنها را رهبر جمهوری اسلامی ایران تعیین می کند.

XS
SM
MD
LG