لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ایران ۰۲:۴۵

خطر مرگ جان محمد صدیق کبودوند، روزنامه نگار زندانی، را تهدید می‌کند


یک سازمان حقوق بشری اعلام کرده است که وضعیت سلامت محمد صدیق کبودوند، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر در پی تداوم اعتصاب غذا به شدت به خطر افتاده است و خطر مرگ او را تهدید می‌کند.

بنا بر اطلاعیه "سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان" که آقای کبودوند از بنیانگذاران آن است ، این زندانی در بیست و دومین روز اعتصاب غذای خود به دلیل افت فشار خون بی هوش شده و به بیمارستان منتقل شده است.

به نوشته این سایت، پزشکان اعلام کرده اند که آقای کبودوند در صورت ادامه اعتصاب غذا با خطر سکته قلبی روبرو می شود و به خانواده این زندانی توصیه کرده‌اند که او اعتصاب غذای خود را بشکند.

محمد صدیق کبودوند از ۱۹ اردیبهشت در آستانه گذراندن دهمین سال حبس، به ایراد "اتهامات جدید" و همچنین رد ماده ۱۳۴ قانون مجازات جدید" تجمیع جرائم " در مورد وی در اعتصاب غذا به سر می‌برد. او سه‌شنبه چهارم خرداد در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه شد.

این روزنامه نگار و فعال مدنی اتهامات جدید را پرونده سازی علیه خود دانسته است.

محمد صدیق کبودند از دهم تیرماه سال ۱۳۸۶ بازداشت و در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان و همچنین تبلیغ علیه نظام به ده سال حبس محکوم شد.

او در پرونده دیگری نیز به ۶ ماه حبس محکوم شده است اما حبس او مطابق ماده ۱۳۴ قانون مجازات جدید، در صورت تجمیع جرائم، تنها حکم ده‌ساله آقای کبودند قابلیت اجرا دارد؛ امری که از سوی دادگاه پذیرفته نشده است

نظر شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG