لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۵

هنگامه شهیدی روزنامه نگار از احضار دوباره خود خبر داد


هنگامه شهیدی روزنامه نگار و از مشاوران مهدی کروبی در انتخابات سال ۸۸ که تاکنون چندبار بازداشت شده، به تازگی از احضار دوباره خود به دادگاه خبر داد.

هنگامه شهیدی روزنامه نگار و از مشاوران مهدی کروبی در انتخابات سال ۸۸ که تاکنون چندبار بازداشت شده است، به تازگی از احضار دوباره خود به دادگاه خبر داد.

به گفته خانم شهیدی این پرونده مربوط به اسفند ۹۵ است و او را به همکاری با سایت آمد نیوز متهم کرده است. آمد نیوز که توسط روح الله زم از مخالفان جمهوری اسلامی در خارج از کشور تاسیس شد، در دو سال اخیر خبرهایی از فساد و تخلفات مقامات ارشد جمهوری اسلامی منتشر کرده است. خانم شهیدی هرگونه همکاری با این سایت را رد کرده است.

هنگامه شهیدی در پست دیگری مدعی شده احضار او، به خاطر ارایه گزارش نه ساله مدیریت صادق لاریجانی و انتشار مصوبه حصر موسوی و کروبی است و گفته «کاش سران قوا اینقدر دروغ نگویند».

هنگامه شهیدی، روزنامه نگار، که اسفند ماه سال ۹۴ در مشهد بازداشت شده بود، در اعتراض به بازداشت خود چندی بعد دست به اعتصاب غذا زد. سازمان عفو بینالملل نیز در فروردین ماه سال ۹۵ نسبت به سلامت هنگامه شهیدی در زندان ابراز نگرانی کرده بود.

او پیش از این نیز در جریان اعتراضات مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ بازداشت شد و بیش از سه سال در زندان بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG