لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۰

طرح اتهامات امنیتی علیه هنگامه شهیدی؛ یک روزنامه نگار دیگر بازداشت شد


یک وکیل دادگستری از اتهام امنیتی علیه هنگامه شهیدی، روزنامه نگاری که به تازگی بازداشت شده است، خبر داد.

مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری روز یکشنبه ۲۲ اسفند به خبرگزاری ایلنا گفت که مرجع دستگیری خانم شهیدی شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه است.

به گفته این وکیل دادگستری، خانواده هنگامه شهیدی از او خواسته‌اند که وکالت خانم شهیدی را به عهده بگیرد و او نیز در هنگام انجام امور اداری دریافته است که خانم شهیدی ممنوع الملاقات است و در پرونده او جرائم امنیتی وجود دارد.

آقای ترک همدانی اضافه کرد که وکالت او برای خانم شهیدی باید از سوی دادستان تایید شود.

هنگامه شهیدی، روزنامه نگار و از مشاوران سابق مهدی کروبی پنجشنبه شب ۱۹ اسفند در مشهد در منزل یکی از بستگان خود بازداشت شد.

در پی بازداشت او، مادر هنگامه شهیدی با بیان اینکه این روزنامه نگار مبتلا به بیماری قلبی است نسبت به وضعیت او در بازداشت ابراز نگرانی کرد.

خانواده خانم شهیدی روز شنبه اعلام کرد که او در یک تماس تلفنی از انتقال خود به تهران با یک پرواز امنیتی خبر داده و همچنین گفته که به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.

بازداشت احسان مازندرانی

از سوی دیگر، خبرگزاری ایلنا گزارش داد که احسان مازندرانی، روزنامه نگار و مدیر مسئول سابق روزنامه فرهیختگان، که روز ۲۳ بهمن‌ماه از زندان اوین آزاد شده بود ظهر روز یکشنبه ۲۲ اسفند در منزل خود بازداشت شد.

آقای مازندرانی پاییز سال گذشته بازداشت، و اردیبهشت ماه امسال به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به هفت سال زندان محکوم شد اما حکم او در دادگاه تجدیدنظر به دو سال کاهش یافت.

بعد از آزادی احسان مازندرانی به نظر می‌رسید که دادستان با توجه به نیاز او به درمان و سپری شدن بیش از نیمی از محکومیت، حکم به آزادی این روزنامه نگار داده است. با این حال تنها پس از گذشت یک ماه، آقای مازندرانی دوباره بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG