لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۸

دور هشتم مذاکرات احیای برجام پس از وقفه‌ای کوتاه، دوباره در وین آغاز شد


محل انجام مذاکرات احیای برجام در وین، عکس از آرشیو
محل انجام مذاکرات احیای برجام در وین، عکس از آرشیو

دور هشتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام که برای تعطیلات سال نوی میلادی متوقف شده بود، در وین از سر گرفته شد. قرار است هیات ایرانی با انریکه مورا هماهنگ‌کننده این مذاکرات دیدار کند.

خبرگزاری دولتی ایرنا روز دوشنبه ۱۳ دی در گزارشی اعلام کرد علی باقری کنی و تیم مذاکره کننده ایران در وین به سر می‌برند و چند دیدار در این رابطه قرار است انجام شود. خبرگزاری دولتی ایران همچنین در مطلبی به مواضع برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه انتقاد کرد و آن‌ها را به «همراهی» با اسرائیل متهم کرد.

پیشتر نورنیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، به طور ضمنی درستی گزارش‌های مربوط به متقاعد کردن ایران توسط روسیه و چین برای کنار گذاشتن خواسته‌های حداکثری در مذاکرات را تایید کرد.

دور هشتم مذاکرات میان ایران و قدرت‌های جهان برای احیای برجام از هشتم دی‌ماه از سر گرفته شد و پس از وقفه‌ای کوتاه به مناسب تعطیلات سال نو میلادی از امروز دنبال می‌شود.

ایالات متحده با تاکید بر «دیپلماسی» به عنوان بهترین گزینه برای رسیدگی به برنامه هسته‌ای ایران می‌گوید عدم حسن نیت و جدیت از سوی ایران موجب خواهد شد واشنگتن به «سایر گزینه‌ها» متوسل شود.

XS
SM
MD
LG