لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۷

واکنش عضو جمهوریخواه کنگره به سالگرد کشتن قاسم سلیمانی؛ او مسئول خشونت‌ها بود


سناتور جیم ریش عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده همزمان با دومین سالروز کشتن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس جمهوری اسلامی توسط آمریکا در توئیتی به این واقعه واکنش نشان داد.

سناتور ریش در این توئیت نوشت: دو سال از حمله پهپادی به قاسم سلیمانی که مسئول خشونت بی پایان بود، می گذرد. در حالی که مذاکرات بی‌ثمر در وین از سر گرفته می‌شود، ایرانی‌ها به حملات تجاوزکارانه خود علیه نیروهای آمریکایی در عراق در اوایل صبح امروز ادامه می‌دهند.

اشاره سناتور ریش به رویدادی در روز دوشنبه ۱۳ دی در عراق است. منابع امنیتی عراق گفتند که دو پهپاد مسلح هنگام نزدیک شدن به یک پایگاه نظامی عراقی که میزبان نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد است، سرنگون شدند. گزارشی از خسارت یا تلفات جانی گزارش نشده است.

این حمله پهپادی مصادف است با سالروز کشته‌شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس است. ۱۳ دی ۱۳۹۸، خودروی حامل قاسم سلیمانی به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا هدف حمله قرار گرفت و او کشته شد.

سناتور ریش جمهوریخواه از جمله مخالفین توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بود و با تلاش های پرزیدنت بایدن برای احیای این توافق نیز مخالف است.

XS
SM
MD
LG