لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۳

نتانیاهو: برای جلوگیری از توافق خطرناک با ایران هر اقدامی می کنیم


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه در جلسه کابینه خود بار دیگر بر ضرورت تلاش برای جلوگیری از آنچه اسرائیل یک «توافق بد هسته ای» بین ایران و غرب می پندارد، تاکید کرد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: «ما به فعالیتمان و هدایت تلاش های بین المللی علیه مسلح شدن ایران به سلاح اتمی ادامه خواهیم داد، و برای جلوگیری از یک توافق بد و خطرناک که می تواند بر آینده و بر امنیت کشور اسرائیل سایه بیاندازد، به هر اقدامی دست خواهیم زد.»

در اسرائیل انتقادها از سخنرانی احتمالی ماه مارس بنیامین نیتانیاهو در کنگره آمریکا علیه برنامه اتمی ایران رو به افزایش است.

منتقدان، سخنرانی نخست وزیر اسرائیل را که به دعوت رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا انجام خواهد شد، عامل سردتر شدن روابط اسرائیل با آمریکا، بزرگترین و مهمترین متحدش قلمداد می کنند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا می گوید در سفر بنامین نتانیاهو به واشنگتن، با نخست وزیر اسرائیل ملاقات نخواهد کرد. کاخ سفید می گوید دعوت رئیس مجلس نمایندگان از نخست وزیر اسرائیل بدون هماهنگی با کاخ سفید صورت گرفته است و خلاف تشریفات رایج است.

روز یکشنبه، آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران گفت از توافق اتمی با قدرت های جهانی در صورتی که خلاف منافع ایران نباشد، حمایت می کند.

XS
SM
MD
LG