لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۱

مقاله مشترک وزیران خارجه بریتانیا و اسرائيل: نمی‌گذاریم ایران به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شود


تاسیسات هسته‌ای در نطنز - ۱۷ آوریل ۲۰۲۱
تاسیسات هسته‌ای در نطنز - ۱۷ آوریل ۲۰۲۱

وزیران خارجه اسرائيل و بریتانیا در مقاله‌ای مشترک می‌گویند که این دو کشور برای جلوگیری از این که ایران به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شود، «شب و روز کار خواهند کرد.»

لیز تراس از بریتانیا و یائیر لاپید همتای اسرائیلی او در این مقاله مشترک که روز یکشنبه ۷ آذر در روزنامه تلگراف چاپ شد، نوشتند: «[عقربه‌های] ساعت در حال حرکت است، و این نیاز به همکاری نزدیک با شرکا و دوستانمان برای خنثی کردن جاه‌طلبی‌های تهران را تشدید می‌کند.»

یائیر لاپید روز یکشنبه، یک روز پیش از آغاز مذاکرات احیای برجام در وین، به بریتانیا رفت و در فرانسه نیز قرار است با مقامات این کشور درباره ایران و مذاکرات هسته‌ای گفت‌و‌گو می‌کند.

به نوشته رویترز، نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، نیز پیشتر در روز دوشنبه گفت که کشورش «بسیار نگران» آن است که قدرت‌های جهانی تحریم‌ها علیه ایران را در ازای محدودیت‌های ناکافی بر برنامه هسته‌ای‌اش لغو کنند.

به گزارش تلگراف، اسرائیل و بریتانیا روز دوشنبه توافقنامه ۱۰ ساله‌ای را برای همکاری نزدیک در زمینه‌هایی مانند امنیت سایبری، فناوری، تجارت و امور دفاعی امضا می‌کنند.

وزیران امور خارجه دو کشور در مقاله خود آورده‌اند که اسرائیل رسما به شریک سایبری «سطح یک» بریتانیا تبدیل می‌شود تا بتواند دفاع سایبری خود را در شرایطی که کشورهای سراسر جهان با تهدیدات فزاینده‌ای در این حوزه روبرو هستند، بهبود بخشد.

XS
SM
MD
LG