لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۵

نتانیاهو: ادعای روحانی درباره پشتیبانی اعتراضات ایران توسط اسرائیل، دروغ و خنده دار است


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به اعتراض های گسترده در ایران، ضمن رد هرگونه دخالت در این اعتراضات، گفت ادعای رئیس جمهوری ایران خنده دار است.

آقای نتانیاهو روز دوشنبه ۱۱ دی، در یک پیام تصویری که بر روی حساب شبکه های اجتماعی او قرار گرفته، گفت: امروز شنیدم که «روحانی» رئیس‌جمهور ایران ادعا کرده که اسرائیل در پشت پرده اعتراضات در ایران است. این حرف نه تنها اشتباه بلکه خنده‌دار هم هست و بر خلاف روحانی، من به مردم ایران بی‌احترامی نمی‌کنم؛ ایرانی‌ها استحقاق وضعیت بهتری را دارند.

آقای نتانیاهو افزود: ایرانیان در پی آزادی‌های اساسی هستند که در چندین دهه اخیر، از آن محروم شده‌اند؛ رژیم ظالم ایران، ده‌ها میلیارد دلار برای اشاعه خشونت هزینه کرده است و این پول می‌توانست صرف ساخت بیمارستان و مدرسه شود.

وی با اشاره به قطع دسترسی به اینترنت آزاد توسط دولت ایران، افزود شکی نیست که این پدران و مادران هستند که به خیابان‌ها آمده‌اند اما رژیم از آنها که مردم خودش هستند، ترسیده است؛ بهمین خاطر است که آنها دانشجویان را زندانی و شبکه‌های اجتماعی را فیلتر می‌کنند.

آقای نتانیاهو همچنین با بیان اینکه هرکس وظیفه انسانی برای حمایت از اعتراض مردم ایران دارد، گفت: متأسفانه بسیاری از دولت‌های اروپایی، در سکوت نظاره‌گر اوضاع هستند و این در حالی است که قهرمانان جوان ایرانی، در خیابان‌ها کتک می‌خورند؛ این درست نیست و من به سهم خودم، ساکت نخواهم ماند.

نخست وزیر اسرائیل در پایین گفت: این رژیم تلاش زیادی برای کاشتن بذر اختلاف میان ما، به کار بسته است ولی آنها پیروز نخواهند شد؛ روزی که این رژیم ساقط شود و البته آن روز خواهد رسید، ایرانی‌ها و اسرائیلی‌ها باز هم دوستان بسیار خوب هم خواهند شد.

موضع گیری آقای نتانیاهو در حالی است که پیش از این نیز رهبران آمریکا همراهی خود را با اعتراضات اخیر ایران اعلام کرده اند.

روز شمار اعتراض‌های گسترده در ایران

اعترا‌ض‌های گسترده در ایران در روزهای گذشته، بیش از ده کشته برجای گذاشته است.

از روز پنجشنبه ۷ دیماه، اعتراض های در شهرهای ایران آغاز شد. ابتدا این اعتراض ها شعارهای اقتصادی داشت اما به تدریج از مشهد، به کرمانشاه و سایر شهرهای ایران کشیده شد. در اعتراض های گسترده در شهرهای بزرگ و کوچک ایران، مردم معترض شعارهایی علیه نظام و رهبر جمهوری اسلامی سر دادند.

مقام های ایران اختلاف در اینترنت و شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند، موضوعی که با انتقاد شدید دولت آمریکا روبرو شده است.

تجمع روز پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ در مشهد

تجمع روز جمعه ۸ دی ۱۳۹۶

دولت آمریکا از روز دوم این اعتراض ها بیانیه هایی در حمایت از مردم ایران و مطالبات شان صادر کرد. چهره های سرشناس کنگره آمریکا هم اعلام کردند که ایالات متحده باید در کنار مردم ایران بایستد.

بیشتر بخوانید:

در تهران، معترضان شعارهایی علیه حکومت سر داده اند:

در اعتراضات روزهای گذشته مردم شهرهای مذهبی همچون قم نیز علیه خامنه ای وحکومت جمهوری اسلامی ایران شعار دادند.

در لرستان گزارش هایی از کشتن معترضان مخابره شد.

در تهران، حمله پلیس به مردم با واکنش آنها همراه شد:

مردم معترض و عصبانی به برخی ساختمان های دولتی از جمله فرمانداری، دادگستری و دفتر برخی ائمه جمعه حمله کردند.

شدن برخورد بین معترضان و ماموران | تظاهرات شنبه ۹ دی

مخالفان جمهوری اسلامی از اعتراض گسترده مردم ایران استقبال کرده اند. شهبانو فرح پهلوی ابراز امیدواری کرده مردم ایران در اعتراضات خود پیروز شوند. شاهزاده رضا پهلوی و مریم رجوی از چهره های سرشناس مخالف جمهوری اسلامی در خارج از ایران نیز از این اعتراض ها حمایت کرده اند.

اعتراض در شهرهای کوچکتر نیز ادامه یافته است:

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG